«Dokiõhtu #38: UNELMATE IMPEERIUM»

  • Treiler

    IDFA 2016 | Trailer | Dream Empire

Kafkalik dokumentaalfilm noorest ja naiivsest ettevõtjast, kes asutab Hiina kinnisvarabuumi ajal „inimeste rentimise agentuuri“.

Chongqingi kinnisvarabuum ahvatleb 24-aastast Yanat tulevase rikkuse ja kuulsusega. Ta rajab agentuuri, mis varustab Hiina kinnisvaraarendajaid „valgete ahvidega“ – kõikvõimalikes rahvarõivastes välismaalastega, kes kogunevad tellimise peale uusehitiste avamistele ning loovad neis piduliku, jõuka ja ihaldusväärse atmosfääri, ehkki hooned ise jäävad pahatihti tühjalt seisma. Yana trotsib seda halastamatut absurdi oma maalähedase päritoluga. Taani dokumentalist David Borenstein, ise vana ja kogenud „valge ahv“, maalib inimkonna ajaloo suurimast kinnisvarabuumist pildi, mis kajastab ühtaegu asjassepühendatu kui ka väljaspool seisja vaatenurka.

„Hoolimata Hiina majandusime sätendava pealispinna all kobrutavast kahepalgelisusest ja ebameeldivusest, säilitab film tasakaalutletud lähenemise, kuni Borenstein uurib areneva kinnisvarabuumi tagamaid. Ent kui filmitegija jõuab punktini, kus ta ei suuda enam „valge ahvina“ esinemist ratsionaliseerida, asub „Unelmate impeerium“ halastamatult kritiseerima süsteemi, mis on läbinisti võlts ja õhku täis puhutud.“ – John Berra, V Cinema

 

Film linastub vaid korra.

Filmi toob kohale DHL.