Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

9. märtsil esilinastub Sõpruses Xavier Dolani "Kõigest maailmalõpp"

“Kõigest maailmalõpp/Juste la fin du monde (2016)” kõneleb igapäevasel teemal – inimestevahelistest suhetest, mis võivad olla kohati väga haprad ja üllatavad. Inimeseks olemine pereringis avab alati vanu ja uusi dimensioone, nii ka Dolani filmis, kus poja tagasipöördumine koju tekitab emotsioonidest tulvil hetki ja kutsub vaatajat kohtumisele erinevate perekondlike kogemuste ja peegeldustega. Lihtne ja eluline – Dolan teab, et pisiasjad loevad.

Näitlejanna Nathalie Baye: “Ma olen elu jooksul töötanud väga paljude lavastajatega, mõni neist on olnud väga kuulus, mõni tuntud oma omanäolise lähenemise poolest jne. Aga ma ei ole kunagi kohanud kedagi Dolani sarnast. Esiteks on ta nii noor – 27 –, teiseks kirjutab ta ise kõik oma filmide stsenaariumid, loob ise kostüümid ja meigi, monteerib ise ja isegi inglisekeelsed subtiitrid kirjutab ise! Ta hoolib absoluutselt igast pisimastki detailist” (Kristi Pärn-Valdoja, ajakiri Säde).

Xavier Dolan peab filmi “Kõigest Maailmalõpp” oma siiani parimaks, täiuslikult teostatud filmiks, mille mängivad veelgi suuremaks Oscari-võitja Marion Cotillard, Kuldse palmioksa võitja ja Bondi-tüdruk Léa Seydoux (“La vie d'Adèle”), neljakordne Césari-võitja Nathalie Baye (“Catch Me If You Can”), Vincent Cassel (“Black Swan”) ja Gaspard Ulliel (“Saint Laurent”).

"Kõigest maailmalõpp" võitis Cannes’i festivali grand prix' ja oikumeenilise žürii preemia. Xavier Dolan pärjati Césari auhinnagalal parima režissööri tiitliga, Gaspard Ulliel’i parima näitleja auhinnaga ning film sai tiitli ka parima montaaži eest.

Film on ekraanidel alates 10. märtsist Kinos Sõprus, Coca-Cola Plazas, Artises, Ekraanis ja Viimsi kinos.

“Kõigest maailmalõpp”  linastub Prantsuse Instituudi Frankofoonia kuu raames. Toetavad Kanada Saatkond ja DHL.

Veel uudiseid

Kinosõbrad korraldavad suvel Järva-Jaanis unenäolise Filmilindifestivali

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 19. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Päeva juhatavad öösse klubi VÄLK kureeritud DJ-d ning live esinejad.

Filmilindiestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt, iseloomuliku projektoripõrina saatel.

Noorte filmikriitikute konkurss

Sõpruse ja Müürilehe noorte filmikriitikute konkurss ootab kandideerima filmikriitikuid, kes segavad omavahel loomingulises suhtes intelligentsi ja tundeelamusi ning liidavad oma arvustusse sõltumatut intuitsiooni, mis sõlmib kirjatüki isikupäraseks loominguks. Konkursi võitjatöödeks valitakse kolm parimat arvustust, mille kirjutamisel on leitud küllaga uudishimu taustauuringuteks ja argumenteeritust julgeks seisukohavõtuks ning niisutatud ka oma sõnaosavaid keelepaelu.

  •  
  • 1 / 26