Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

9. märtsil esilinastub Sõpruses Xavier Dolani "Kõigest maailmalõpp"

“Kõigest maailmalõpp/Juste la fin du monde (2016)” kõneleb igapäevasel teemal – inimestevahelistest suhetest, mis võivad olla kohati väga haprad ja üllatavad. Inimeseks olemine pereringis avab alati vanu ja uusi dimensioone, nii ka Dolani filmis, kus poja tagasipöördumine koju tekitab emotsioonidest tulvil hetki ja kutsub vaatajat kohtumisele erinevate perekondlike kogemuste ja peegeldustega. Lihtne ja eluline – Dolan teab, et pisiasjad loevad.

Näitlejanna Nathalie Baye: “Ma olen elu jooksul töötanud väga paljude lavastajatega, mõni neist on olnud väga kuulus, mõni tuntud oma omanäolise lähenemise poolest jne. Aga ma ei ole kunagi kohanud kedagi Dolani sarnast. Esiteks on ta nii noor – 27 –, teiseks kirjutab ta ise kõik oma filmide stsenaariumid, loob ise kostüümid ja meigi, monteerib ise ja isegi inglisekeelsed subtiitrid kirjutab ise! Ta hoolib absoluutselt igast pisimastki detailist” (Kristi Pärn-Valdoja, ajakiri Säde).

Xavier Dolan peab filmi “Kõigest Maailmalõpp” oma siiani parimaks, täiuslikult teostatud filmiks, mille mängivad veelgi suuremaks Oscari-võitja Marion Cotillard, Kuldse palmioksa võitja ja Bondi-tüdruk Léa Seydoux (“La vie d'Adèle”), neljakordne Césari-võitja Nathalie Baye (“Catch Me If You Can”), Vincent Cassel (“Black Swan”) ja Gaspard Ulliel (“Saint Laurent”).

"Kõigest maailmalõpp" võitis Cannes’i festivali grand prix' ja oikumeenilise žürii preemia. Xavier Dolan pärjati Césari auhinnagalal parima režissööri tiitliga, Gaspard Ulliel’i parima näitleja auhinnaga ning film sai tiitli ka parima montaaži eest.

Film on ekraanidel alates 10. märtsist Kinos Sõprus, Coca-Cola Plazas, Artises, Ekraanis ja Viimsi kinos.

“Kõigest maailmalõpp”  linastub Prantsuse Instituudi Frankofoonia kuu raames. Toetavad Kanada Saatkond ja DHL.

Veel uudiseid

Täna algab kinos Sõprus Emir Kusturica retrospektiiv!

Kino Sõpruse seekordse retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd. Retrospektiiv saab hoo sisse täna algusega kell 20.00, mil linastub "Mustlaste aeg".

 

SÕPRUS TOOB OKTOOBRIS KINNO EMIR KUSTURICA FILMIPAREMIKU!

Kino Sõpruse tänavuse sügisese retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd.
 

Sõpruses alustab Filmikool!

Õhtud pakuvad nii noorematele kui vanematele filmisõpradele pääsetee linastuva filmi sisse, taha ja kaugemalegi. Filmiõhtute loenguid viib läbi Tõnis Kahu. Filmikooli esimene loengfilmiõhtu toimub 18. septemberil ning avafilmiks on Francis Ford Coppola: "Kõnelus".

  •  
  • 1 / 30