Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

9. märtsil esilinastub Sõpruses Xavier Dolani "Kõigest maailmalõpp"

“Kõigest maailmalõpp/Juste la fin du monde (2016)” kõneleb igapäevasel teemal – inimestevahelistest suhetest, mis võivad olla kohati väga haprad ja üllatavad. Inimeseks olemine pereringis avab alati vanu ja uusi dimensioone, nii ka Dolani filmis, kus poja tagasipöördumine koju tekitab emotsioonidest tulvil hetki ja kutsub vaatajat kohtumisele erinevate perekondlike kogemuste ja peegeldustega. Lihtne ja eluline – Dolan teab, et pisiasjad loevad.

Näitlejanna Nathalie Baye: “Ma olen elu jooksul töötanud väga paljude lavastajatega, mõni neist on olnud väga kuulus, mõni tuntud oma omanäolise lähenemise poolest jne. Aga ma ei ole kunagi kohanud kedagi Dolani sarnast. Esiteks on ta nii noor – 27 –, teiseks kirjutab ta ise kõik oma filmide stsenaariumid, loob ise kostüümid ja meigi, monteerib ise ja isegi inglisekeelsed subtiitrid kirjutab ise! Ta hoolib absoluutselt igast pisimastki detailist” (Kristi Pärn-Valdoja, ajakiri Säde).

Xavier Dolan peab filmi “Kõigest Maailmalõpp” oma siiani parimaks, täiuslikult teostatud filmiks, mille mängivad veelgi suuremaks Oscari-võitja Marion Cotillard, Kuldse palmioksa võitja ja Bondi-tüdruk Léa Seydoux (“La vie d'Adèle”), neljakordne Césari-võitja Nathalie Baye (“Catch Me If You Can”), Vincent Cassel (“Black Swan”) ja Gaspard Ulliel (“Saint Laurent”).

"Kõigest maailmalõpp" võitis Cannes’i festivali grand prix' ja oikumeenilise žürii preemia. Xavier Dolan pärjati Césari auhinnagalal parima režissööri tiitliga, Gaspard Ulliel’i parima näitleja auhinnaga ning film sai tiitli ka parima montaaži eest.

Film on ekraanidel alates 10. märtsist Kinos Sõprus, Coca-Cola Plazas, Artises, Ekraanis ja Viimsi kinos.

“Kõigest maailmalõpp”  linastub Prantsuse Instituudi Frankofoonia kuu raames. Toetavad Kanada Saatkond ja DHL.

Veel uudiseid

29. märtsil esilinastub "Lucky" peaosas võrratu Harry Dean Stantoniga!

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast.

Sõpruse õuduskino märtsist uuel ajal!

Alates sellest kuust saavad kõik Cinema Dentatat fännid käia õuduskinos kord kuus laupäeviti! Algus nagu ikka kell 21.00!

Seekordne film on legendaarne "Vaimust vaevatud". Žanriliselt raskesti määratletav linateos kujutab allasurutud hirmude ja seksuaalsuse järeleandmatut, hüsteerilist vallandumist. Vaatajate ees rullub purunevast suhtest hullunud tegelaste ettearvamatu ja vägivaldne käitumine, mis sorgib nii metafoorselt kui ka füüsiliselt kõikide käitumisnormide sagaras.

SOLVANG: film nagu lähiajalooõpik

„Solvang“ on hoogne ja pinget hoidev film väga heade osatäitmistega. Film nagu lähiajalooõpik.

„…palestiinlasi ei sallita kusagil. Tehku oma riik, peaasi, et nad siia ei jää.“ Need 1982. aastal mõrvatud Liibanoni liidri Bachir Gemayeli sõnad võtavad üsna hästi kokku Prantsuse-Liibanoni režissööri Ziad Doueiri filmi „Solvang“ käivitava kahe mehe tüli.

Loe edasi SIIT!

  •  
  • 1 / 32