Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sõpruses esilinastub 16. märtsil animatsioon "Minu elu Tsukiinina"

16. märtsil kell 18.30 esilinastub Kinos Sõprus animatsioon “Minu elu Tsukiinina”, mis jutustab loo 9-aastasest poisist hüüdnimega “Tsukiini” (prantsuse keeles Courgette), kelle elu algab õnnetute tähtede all. Pärast ema ootamatut surma sõbruneb Tsukiini heasüdamliku politseiniku Raymondiga, kes saadab poisi lastekodusse.

“Selles filmis ei ole väljamõeldud muinasjututegelasi. Tegelaskujud on elust endast-lapsed, kes käituvad erinevates keerukates olukordades erinevalt. Film võiks sobida vaatamiseks lastele alates 7. eluaastast, koos ema ja isaga. Peale filmi vaatamist võib lastel tekkida erinevaid küsimusi, mis vajavad ausaid vastuseid.” (Ene Raudla, kliiniline lapsepsühholoog-psühhoterapeut).

Claude Barras’ uue filmi teemavalik on ebatavaline ning tõstatab rohkelt elulisi teemasid, kuid leiab neile ka vastuseid ja lahendusi. “Minu elu Tsukiinina” näitab kuidas väikesed lastekodulapsed oskavad hoolimata eluraskustest näha maailma helgemat poolt, kogevad tõelist lähedust, armastust ja sõprust ning tõusevad oma elu kangelasteks.

“See on sügavalt puudutav ning samal ajal naljakas ja soe film, mis minu meelest on mõeldud vaatamiseks kõigile, kindlasti ka suurtele. Mind jäid peale filmi mitu stseeni kauaks kummitama” (Karin Rask, näitlejanna).

"Minu elu Tsukiinina" esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali programmis Directors’ Fortnight. Film võitis austatud Anncey rahvusvahelise animatsioonifestivali peaauhinna, lisaks Cécarid parima animafilmi ning parima mugandatud stsenaariumi eest.


Kinos Sõprus on esilinastusele eelnevas vestlusringis Karin Rask, Janno Põldma ja Mari-Liis Rebane.


Animatsioonile on andnud hääled Karin Rask ja Tambet Tuisk.


Film sobib vaatamiseks alates 7. eluaastast.


“Minu elu Tsukiinina” linastub alates 17. märtsist Kinos Sõprus, Apollo Solarise ja Mustamäe kinodes, Coca-Cola Plazas, Artises, Kosmoses ja Ekraanis.

Veel uudiseid

Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” puudutab maagiliselt ja julgustab elama

6. juulil kell 20.00 esilinastub Sõpruses Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” (2016), mis on Jodorowsky kavandatava viieosalise autobiograafilise sarja teine film, lapsepõlvest pajatava "Tants reaalsusega" (2013) järg. Film jutustab Jodorowsky noorusest ja eneses kunstniku avastamisest 1940-1950ndate Santiago avangardistlikus kunstiskeenes.

“Tundlik, naljakas, mõtlik, ilus. Üks väheseid filme, kus maagiline realism pole pastakast imetud, vaid tegelase alateadvuse ja elusündmustega sujuvalt seotud.” (Kadri Kõusaar)

Sõpruses linastub Kaurismäki “Teispool lootust”

8. juunil kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Aki Kaurismäki Hõbekaruga pärjatud film “Teispool lootust”(2017).

Sadamalinnade triloogia teises filmis vaatleb Kaurismäki elu ja ühiskonda väikese inimese tasandilt, andmata taas liigselt hinnanguid. Kaurismäki on öelnud, et talle meeldivad inimesed, meeldib neid tänaval jälgida ja mõelda, milline on tema lugu, kuhu ta küll kiirustab? Ja kuhu kiirustab inimkond tervikuna?

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest.
 

2. juunil linastub kinos Sõprus programmi Linastus & kohtumine tegijatega raames režissöör Terje Toomistu pöörane ja kaasahaarav dokumentaalfilm “Nõukogude hipid”. Loo linastumisele eelnev päev - 1. juuni - on omaaegsete hipide jaoks märgilise tähendusega, sest sel päeval tähistatakse lillelaste püha, mis on seotud sündmusega aastast 1971, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt. Samuti möödub sel aastal 50 aastat maailma hipiliikumise ajaloos märgilisest Armastuse Suvest.

  •  
  • 1 / 27