Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sõpruses esilinastub 16. märtsil animatsioon "Minu elu Tsukiinina"

16. märtsil kell 18.30 esilinastub Kinos Sõprus animatsioon “Minu elu Tsukiinina”, mis jutustab loo 9-aastasest poisist hüüdnimega “Tsukiini” (prantsuse keeles Courgette), kelle elu algab õnnetute tähtede all. Pärast ema ootamatut surma sõbruneb Tsukiini heasüdamliku politseiniku Raymondiga, kes saadab poisi lastekodusse.

“Selles filmis ei ole väljamõeldud muinasjututegelasi. Tegelaskujud on elust endast-lapsed, kes käituvad erinevates keerukates olukordades erinevalt. Film võiks sobida vaatamiseks lastele alates 7. eluaastast, koos ema ja isaga. Peale filmi vaatamist võib lastel tekkida erinevaid küsimusi, mis vajavad ausaid vastuseid.” (Ene Raudla, kliiniline lapsepsühholoog-psühhoterapeut).

Claude Barras’ uue filmi teemavalik on ebatavaline ning tõstatab rohkelt elulisi teemasid, kuid leiab neile ka vastuseid ja lahendusi. “Minu elu Tsukiinina” näitab kuidas väikesed lastekodulapsed oskavad hoolimata eluraskustest näha maailma helgemat poolt, kogevad tõelist lähedust, armastust ja sõprust ning tõusevad oma elu kangelasteks.

“See on sügavalt puudutav ning samal ajal naljakas ja soe film, mis minu meelest on mõeldud vaatamiseks kõigile, kindlasti ka suurtele. Mind jäid peale filmi mitu stseeni kauaks kummitama” (Karin Rask, näitlejanna).

"Minu elu Tsukiinina" esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali programmis Directors’ Fortnight. Film võitis austatud Anncey rahvusvahelise animatsioonifestivali peaauhinna, lisaks Cécarid parima animafilmi ning parima mugandatud stsenaariumi eest.


Kinos Sõprus on esilinastusele eelnevas vestlusringis Karin Rask, Janno Põldma ja Mari-Liis Rebane.


Animatsioonile on andnud hääled Karin Rask ja Tambet Tuisk.


Film sobib vaatamiseks alates 7. eluaastast.


“Minu elu Tsukiinina” linastub alates 17. märtsist Kinos Sõprus, Apollo Solarise ja Mustamäe kinodes, Coca-Cola Plazas, Artises, Kosmoses ja Ekraanis.

Veel uudiseid

29. märtsil esilinastub "Lucky" peaosas võrratu Harry Dean Stantoniga!

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast.

Sõpruse õuduskino märtsist uuel ajal!

Alates sellest kuust saavad kõik Cinema Dentatat fännid käia õuduskinos kord kuus laupäeviti! Algus nagu ikka kell 21.00!

Seekordne film on legendaarne "Vaimust vaevatud". Žanriliselt raskesti määratletav linateos kujutab allasurutud hirmude ja seksuaalsuse järeleandmatut, hüsteerilist vallandumist. Vaatajate ees rullub purunevast suhtest hullunud tegelaste ettearvamatu ja vägivaldne käitumine, mis sorgib nii metafoorselt kui ka füüsiliselt kõikide käitumisnormide sagaras.

SOLVANG: film nagu lähiajalooõpik

„Solvang“ on hoogne ja pinget hoidev film väga heade osatäitmistega. Film nagu lähiajalooõpik.

„…palestiinlasi ei sallita kusagil. Tehku oma riik, peaasi, et nad siia ei jää.“ Need 1982. aastal mõrvatud Liibanoni liidri Bachir Gemayeli sõnad võtavad üsna hästi kokku Prantsuse-Liibanoni režissööri Ziad Doueiri filmi „Solvang“ käivitava kahe mehe tüli.

Loe edasi SIIT!

  •  
  • 1 / 32