Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sõpruses esilinastub 16. märtsil animatsioon "Minu elu Tsukiinina"

16. märtsil kell 18.30 esilinastub Kinos Sõprus animatsioon “Minu elu Tsukiinina”, mis jutustab loo 9-aastasest poisist hüüdnimega “Tsukiini” (prantsuse keeles Courgette), kelle elu algab õnnetute tähtede all. Pärast ema ootamatut surma sõbruneb Tsukiini heasüdamliku politseiniku Raymondiga, kes saadab poisi lastekodusse.

“Selles filmis ei ole väljamõeldud muinasjututegelasi. Tegelaskujud on elust endast-lapsed, kes käituvad erinevates keerukates olukordades erinevalt. Film võiks sobida vaatamiseks lastele alates 7. eluaastast, koos ema ja isaga. Peale filmi vaatamist võib lastel tekkida erinevaid küsimusi, mis vajavad ausaid vastuseid.” (Ene Raudla, kliiniline lapsepsühholoog-psühhoterapeut).

Claude Barras’ uue filmi teemavalik on ebatavaline ning tõstatab rohkelt elulisi teemasid, kuid leiab neile ka vastuseid ja lahendusi. “Minu elu Tsukiinina” näitab kuidas väikesed lastekodulapsed oskavad hoolimata eluraskustest näha maailma helgemat poolt, kogevad tõelist lähedust, armastust ja sõprust ning tõusevad oma elu kangelasteks.

“See on sügavalt puudutav ning samal ajal naljakas ja soe film, mis minu meelest on mõeldud vaatamiseks kõigile, kindlasti ka suurtele. Mind jäid peale filmi mitu stseeni kauaks kummitama” (Karin Rask, näitlejanna).

"Minu elu Tsukiinina" esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali programmis Directors’ Fortnight. Film võitis austatud Anncey rahvusvahelise animatsioonifestivali peaauhinna, lisaks Cécarid parima animafilmi ning parima mugandatud stsenaariumi eest.


Kinos Sõprus on esilinastusele eelnevas vestlusringis Karin Rask, Janno Põldma ja Mari-Liis Rebane.


Animatsioonile on andnud hääled Karin Rask ja Tambet Tuisk.


Film sobib vaatamiseks alates 7. eluaastast.


“Minu elu Tsukiinina” linastub alates 17. märtsist Kinos Sõprus, Apollo Solarise ja Mustamäe kinodes, Coca-Cola Plazas, Artises, Kosmoses ja Ekraanis.

Veel uudiseid

Täna algab kinos Sõprus Emir Kusturica retrospektiiv!

Kino Sõpruse seekordse retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd. Retrospektiiv saab hoo sisse täna algusega kell 20.00, mil linastub "Mustlaste aeg".

 

SÕPRUS TOOB OKTOOBRIS KINNO EMIR KUSTURICA FILMIPAREMIKU!

Kino Sõpruse tänavuse sügisese retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd.
 

Sõpruses alustab Filmikool!

Õhtud pakuvad nii noorematele kui vanematele filmisõpradele pääsetee linastuva filmi sisse, taha ja kaugemalegi. Filmiõhtute loenguid viib läbi Tõnis Kahu. Filmikooli esimene loengfilmiõhtu toimub 18. septemberil ning avafilmiks on Francis Ford Coppola: "Kõnelus".

  •  
  • 1 / 30