Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Kõigi aegade parimaks komöödiaks nimetatud “Džässis ainult tüdrukud” Sõpruse ekraanil

I don't care how rich he is, as long as he has a yacht,
his own private railroad car, and his own toothpaste

– Sugar (Marilyn Monroe)

Kino Sõpruse helgete filmide sarja Positiiv raames on kahel korral, 9. aprillil kell 19 ja 10. aprillil kell 12, võimalik näha Ameerika Filmiinstituudi poolt 2000.aastal kõigi aegade parimaks komöödiafilmiks nimetatud linateost “Džässis ainult tüdrukud”, milles hiilgavad parimad koomikud Jack Lemmon ja Tony Curtis ning oma andeka näitlejatööga lummab Marilyn Monroe. Film on täis ülimalt koomilisi olukordi, ilma naerupisaraid valamata ei lahku saalist mitte keegi!

Kaks töötut džässimuusikut, Joe ja Jerry, satuvad pealt tunnistama 1929. aasta valentinipäeva veresauna ja pagevad maffia eest tüdrukutebändiga Chicagosse, esinedes Josephine’i ja Daphnena, kuid olles mõlemad samal ajal sisse võetud bändi lauljatarist Sugar Kowalczykist. Peagi aga saabub samasse hotelli, kus bänd peatub, maffia, kelle eest kaks muusikut jooksus on!

Positiivi kuraator Roman Baskin kirjeldab oma valikut järgmiselt: “Kunagi ütles Ingmar Bergman, et ta ei hakkaks iial nii raskes žanris filmi tegema, kui seda on komöödia. Kui nad ühel festivalil Woody Alleniga kohtusid, nimetasid mõlemad teineteist oma žanri kuningateks. See tõestab vaid seda, et ainult oma ala tõelised Meistrid võivad tunnustada teineteise tööd, ka siis, kui prillid, millest maailma nähakse, on vägagi erinevad; suurtel sümfoonikutel on respekt džässmuusikute vastu ja rockimehed naudivad ooperit. Komöödia, kui ülimalt peen tööriist tõelise filmitegija käes, võib maailma meie ümber teha nii pisarateni  koomiliseks kui ka väänata meid valusasse kõverpeeglisse. Suurmeister Billy Wilderi surematus filmis, saab komöödiasõber oma naerudoosi kuhjaga kätte.”


Positiiv #7: Džässis ainult tüdrukud
9. aprill kell 19 ja 10. aprill kell 12


Some Like It Hot, USA 1959
Žanr: komöödia
Režissöör: Billy Wilder
Osades: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon
Keel: inglise / Subtiitrid: eesti
Filmi pikkus: 122 minutit

Veel uudiseid

Täna algab kinos Sõprus Emir Kusturica retrospektiiv!

Kino Sõpruse seekordse retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd. Retrospektiiv saab hoo sisse täna algusega kell 20.00, mil linastub "Mustlaste aeg".

 

SÕPRUS TOOB OKTOOBRIS KINNO EMIR KUSTURICA FILMIPAREMIKU!

Kino Sõpruse tänavuse sügisese retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd.
 

Sõpruses alustab Filmikool!

Õhtud pakuvad nii noorematele kui vanematele filmisõpradele pääsetee linastuva filmi sisse, taha ja kaugemalegi. Filmiõhtute loenguid viib läbi Tõnis Kahu. Filmikooli esimene loengfilmiõhtu toimub 18. septemberil ning avafilmiks on Francis Ford Coppola: "Kõnelus".

  •  
  • 1 / 30