Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Kõigi aegade parimaks komöödiaks nimetatud “Džässis ainult tüdrukud” Sõpruse ekraanil

I don't care how rich he is, as long as he has a yacht,
his own private railroad car, and his own toothpaste

– Sugar (Marilyn Monroe)

Kino Sõpruse helgete filmide sarja Positiiv raames on kahel korral, 9. aprillil kell 19 ja 10. aprillil kell 12, võimalik näha Ameerika Filmiinstituudi poolt 2000.aastal kõigi aegade parimaks komöödiafilmiks nimetatud linateost “Džässis ainult tüdrukud”, milles hiilgavad parimad koomikud Jack Lemmon ja Tony Curtis ning oma andeka näitlejatööga lummab Marilyn Monroe. Film on täis ülimalt koomilisi olukordi, ilma naerupisaraid valamata ei lahku saalist mitte keegi!

Kaks töötut džässimuusikut, Joe ja Jerry, satuvad pealt tunnistama 1929. aasta valentinipäeva veresauna ja pagevad maffia eest tüdrukutebändiga Chicagosse, esinedes Josephine’i ja Daphnena, kuid olles mõlemad samal ajal sisse võetud bändi lauljatarist Sugar Kowalczykist. Peagi aga saabub samasse hotelli, kus bänd peatub, maffia, kelle eest kaks muusikut jooksus on!

Positiivi kuraator Roman Baskin kirjeldab oma valikut järgmiselt: “Kunagi ütles Ingmar Bergman, et ta ei hakkaks iial nii raskes žanris filmi tegema, kui seda on komöödia. Kui nad ühel festivalil Woody Alleniga kohtusid, nimetasid mõlemad teineteist oma žanri kuningateks. See tõestab vaid seda, et ainult oma ala tõelised Meistrid võivad tunnustada teineteise tööd, ka siis, kui prillid, millest maailma nähakse, on vägagi erinevad; suurtel sümfoonikutel on respekt džässmuusikute vastu ja rockimehed naudivad ooperit. Komöödia, kui ülimalt peen tööriist tõelise filmitegija käes, võib maailma meie ümber teha nii pisarateni  koomiliseks kui ka väänata meid valusasse kõverpeeglisse. Suurmeister Billy Wilderi surematus filmis, saab komöödiasõber oma naerudoosi kuhjaga kätte.”


Positiiv #7: Džässis ainult tüdrukud
9. aprill kell 19 ja 10. aprill kell 12


Some Like It Hot, USA 1959
Žanr: komöödia
Režissöör: Billy Wilder
Osades: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon
Keel: inglise / Subtiitrid: eesti
Filmi pikkus: 122 minutit

Veel uudiseid

Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” puudutab maagiliselt ja julgustab elama

6. juulil kell 20.00 esilinastub Sõpruses Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” (2016), mis on Jodorowsky kavandatava viieosalise autobiograafilise sarja teine film, lapsepõlvest pajatava "Tants reaalsusega" (2013) järg. Film jutustab Jodorowsky noorusest ja eneses kunstniku avastamisest 1940-1950ndate Santiago avangardistlikus kunstiskeenes.

“Tundlik, naljakas, mõtlik, ilus. Üks väheseid filme, kus maagiline realism pole pastakast imetud, vaid tegelase alateadvuse ja elusündmustega sujuvalt seotud.” (Kadri Kõusaar)

Sõpruses linastub Kaurismäki “Teispool lootust”

8. juunil kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Aki Kaurismäki Hõbekaruga pärjatud film “Teispool lootust”(2017).

Sadamalinnade triloogia teises filmis vaatleb Kaurismäki elu ja ühiskonda väikese inimese tasandilt, andmata taas liigselt hinnanguid. Kaurismäki on öelnud, et talle meeldivad inimesed, meeldib neid tänaval jälgida ja mõelda, milline on tema lugu, kuhu ta küll kiirustab? Ja kuhu kiirustab inimkond tervikuna?

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest.
 

2. juunil linastub kinos Sõprus programmi Linastus & kohtumine tegijatega raames režissöör Terje Toomistu pöörane ja kaasahaarav dokumentaalfilm “Nõukogude hipid”. Loo linastumisele eelnev päev - 1. juuni - on omaaegsete hipide jaoks märgilise tähendusega, sest sel päeval tähistatakse lillelaste püha, mis on seotud sündmusega aastast 1971, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt. Samuti möödub sel aastal 50 aastat maailma hipiliikumise ajaloos märgilisest Armastuse Suvest.

  •  
  • 1 / 27