Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Esilinastub Kleber Mendonca Filho film “Aquarius”

7. aprillil kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Kleber Mendonca Filho film “Aquarius” (2016).

„Aquariuses” võetakse luubi alla kinnisvaraspekulatsioonid, aeg ja mälu ning eelarvamused naise elu ja seksuaalsuse kohta. Film jälgib peaosalise Clara (Sonia Braga) igapäevaelu ning tema suhteid perekonna ja sõpradega. Kange naine keeldub alla andmast, hoiab endas samaaegselt elus last ja vanainimest ning jääb enda tõekspidamistele lõpuni truuks. Ka vanemal naisel võib olla nauditav ja sisukas elu, see on valik, mille Clara on teinud. Elada tuleb kahetsusteta, tänane reaalsus saab juba homme mälestuseks.
“Mendonca loodud filmi käekiri on hindamatult pingevaba ja visuaalne narratiivi voolamine, mis on ideaalne igapäevaelu maagia jäädvustamiseks. Unenäod tunduvad ärkvelolekust reaalsematena – Clara öised unelmad lõigatakse läbi kananahka tekitava rütmiga, samal ajal kui virtuoosne lõpp seob tõe ja metafoori kokku jõuga, mis on sarnane õnnetusega kiirteel.” (Robbie Collin, The Telegraph)
Erinevatele voolavatele emotsioonidele ja visuaalsele rännakule kruvib tumedamaid toone juurde kinnisvaraarendaja ähvardav kohalolu. Filmi soundtrack mõjub inspireeriva jalutuskäiguna Brasiilia popmuusika ajaloos.

Film linastub alates 7. aprillist

Veel uudiseid

Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” puudutab maagiliselt ja julgustab elama

6. juulil kell 20.00 esilinastub Sõpruses Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” (2016), mis on Jodorowsky kavandatava viieosalise autobiograafilise sarja teine film, lapsepõlvest pajatava "Tants reaalsusega" (2013) järg. Film jutustab Jodorowsky noorusest ja eneses kunstniku avastamisest 1940-1950ndate Santiago avangardistlikus kunstiskeenes.

“Tundlik, naljakas, mõtlik, ilus. Üks väheseid filme, kus maagiline realism pole pastakast imetud, vaid tegelase alateadvuse ja elusündmustega sujuvalt seotud.” (Kadri Kõusaar)

Sõpruses linastub Kaurismäki “Teispool lootust”

8. juunil kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Aki Kaurismäki Hõbekaruga pärjatud film “Teispool lootust”(2017).

Sadamalinnade triloogia teises filmis vaatleb Kaurismäki elu ja ühiskonda väikese inimese tasandilt, andmata taas liigselt hinnanguid. Kaurismäki on öelnud, et talle meeldivad inimesed, meeldib neid tänaval jälgida ja mõelda, milline on tema lugu, kuhu ta küll kiirustab? Ja kuhu kiirustab inimkond tervikuna?

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude lillelastest.
 

2. juunil linastub kinos Sõprus programmi Linastus & kohtumine tegijatega raames režissöör Terje Toomistu pöörane ja kaasahaarav dokumentaalfilm “Nõukogude hipid”. Loo linastumisele eelnev päev - 1. juuni - on omaaegsete hipide jaoks märgilise tähendusega, sest sel päeval tähistatakse lillelaste püha, mis on seotud sündmusega aastast 1971, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt. Samuti möödub sel aastal 50 aastat maailma hipiliikumise ajaloos märgilisest Armastuse Suvest.

  •  
  • 1 / 27