Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Esilinastub Kleber Mendonca Filho film “Aquarius”

7. aprillil kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Kleber Mendonca Filho film “Aquarius” (2016).

„Aquariuses” võetakse luubi alla kinnisvaraspekulatsioonid, aeg ja mälu ning eelarvamused naise elu ja seksuaalsuse kohta. Film jälgib peaosalise Clara (Sonia Braga) igapäevaelu ning tema suhteid perekonna ja sõpradega. Kange naine keeldub alla andmast, hoiab endas samaaegselt elus last ja vanainimest ning jääb enda tõekspidamistele lõpuni truuks. Ka vanemal naisel võib olla nauditav ja sisukas elu, see on valik, mille Clara on teinud. Elada tuleb kahetsusteta, tänane reaalsus saab juba homme mälestuseks.
“Mendonca loodud filmi käekiri on hindamatult pingevaba ja visuaalne narratiivi voolamine, mis on ideaalne igapäevaelu maagia jäädvustamiseks. Unenäod tunduvad ärkvelolekust reaalsematena – Clara öised unelmad lõigatakse läbi kananahka tekitava rütmiga, samal ajal kui virtuoosne lõpp seob tõe ja metafoori kokku jõuga, mis on sarnane õnnetusega kiirteel.” (Robbie Collin, The Telegraph)
Erinevatele voolavatele emotsioonidele ja visuaalsele rännakule kruvib tumedamaid toone juurde kinnisvaraarendaja ähvardav kohalolu. Filmi soundtrack mõjub inspireeriva jalutuskäiguna Brasiilia popmuusika ajaloos.

Film linastub alates 7. aprillist

Veel uudiseid

Kinosõbrad korraldavad suvel Järva-Jaanis unenäolise Filmilindifestivali

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 19. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Päeva juhatavad öösse klubi VÄLK kureeritud DJ-d ning live esinejad.

Filmilindiestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt, iseloomuliku projektoripõrina saatel.

Noorte filmikriitikute konkurss

Sõpruse ja Müürilehe noorte filmikriitikute konkurss ootab kandideerima filmikriitikuid, kes segavad omavahel loomingulises suhtes intelligentsi ja tundeelamusi ning liidavad oma arvustusse sõltumatut intuitsiooni, mis sõlmib kirjatüki isikupäraseks loominguks. Konkursi võitjatöödeks valitakse kolm parimat arvustust, mille kirjutamisel on leitud küllaga uudishimu taustauuringuteks ja argumenteeritust julgeks seisukohavõtuks ning niisutatud ka oma sõnaosavaid keelepaelu.

  •  
  • 1 / 26