Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Esilinastub Kleber Mendonca Filho film “Aquarius”

7. aprillil kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Kleber Mendonca Filho film “Aquarius” (2016).

„Aquariuses” võetakse luubi alla kinnisvaraspekulatsioonid, aeg ja mälu ning eelarvamused naise elu ja seksuaalsuse kohta. Film jälgib peaosalise Clara (Sonia Braga) igapäevaelu ning tema suhteid perekonna ja sõpradega. Kange naine keeldub alla andmast, hoiab endas samaaegselt elus last ja vanainimest ning jääb enda tõekspidamistele lõpuni truuks. Ka vanemal naisel võib olla nauditav ja sisukas elu, see on valik, mille Clara on teinud. Elada tuleb kahetsusteta, tänane reaalsus saab juba homme mälestuseks.
“Mendonca loodud filmi käekiri on hindamatult pingevaba ja visuaalne narratiivi voolamine, mis on ideaalne igapäevaelu maagia jäädvustamiseks. Unenäod tunduvad ärkvelolekust reaalsematena – Clara öised unelmad lõigatakse läbi kananahka tekitava rütmiga, samal ajal kui virtuoosne lõpp seob tõe ja metafoori kokku jõuga, mis on sarnane õnnetusega kiirteel.” (Robbie Collin, The Telegraph)
Erinevatele voolavatele emotsioonidele ja visuaalsele rännakule kruvib tumedamaid toone juurde kinnisvaraarendaja ähvardav kohalolu. Filmi soundtrack mõjub inspireeriva jalutuskäiguna Brasiilia popmuusika ajaloos.

Film linastub alates 7. aprillist

Veel uudiseid

Täna algab kinos Sõprus Emir Kusturica retrospektiiv!

Kino Sõpruse seekordse retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd. Retrospektiiv saab hoo sisse täna algusega kell 20.00, mil linastub "Mustlaste aeg".

 

SÕPRUS TOOB OKTOOBRIS KINNO EMIR KUSTURICA FILMIPAREMIKU!

Kino Sõpruse tänavuse sügisese retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd.
 

Sõpruses alustab Filmikool!

Õhtud pakuvad nii noorematele kui vanematele filmisõpradele pääsetee linastuva filmi sisse, taha ja kaugemalegi. Filmiõhtute loenguid viib läbi Tõnis Kahu. Filmikooli esimene loengfilmiõhtu toimub 18. septemberil ning avafilmiks on Francis Ford Coppola: "Kõnelus".

  •  
  • 1 / 30