Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sõpruses esilinastub auhinnatud noortefilm “Tschick”

26. mail kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna võitnud Fatih Akini uusim mängufilm “Tschick”.
 

Rõõmsameelse road-movie aluseks on Wolfgang Herrndorfi bestselleri staatusesse tõusnud romaan „Tschick“ (inglisekeelse pealkirjaga "Why We Took the Car").
Et suvi ei läheks luhta, otsustavad kaks autsaiderit "laenata" auto ja nii saab alguse kahe poisi pöörane suveseiklus. Filmi peategelased asuvad mässumeelsele teekonnale, mis ei tähenda vaid autosõitu maanteel. “Tschick” üritab portreteerida noorte inimeste tundeid ja arusaamu elust täiskasvanuks saamise teel ning mõista, miks teismeliste tegemised ei ole tegelikult nii tähtsad kui see, kuidas ja miks nad seda teevad.

„Ma oleksin tahtnud näha produtsendi nägu, kui ta selle filmiga tegelema hakkas, sest pööraseid ja peaaegu võimatuna näivaid stseene oli palju. Kõige enam sooviksin kiita väga hästi komponeeritud stsenaariumi, mis tugineb Wolfgang Herrndorfi novellile. Nauditav on, et pole mindud lihtsamat teed: klišeed on jäetud kõrvale ning lahendused on ühtaegu nii usutavad ja inspireerivad, kui ka jahmumapanevad.“ (Kairi Kivirähk)

Kas mässajad eksivad ära? Kindlasti. Kas nad kohtuvad oma teel erinevate persoonide ja kummaliste tunnetega? Kahtlemata!


Film linastub alates 26. maist kinos Sõprus ja kinos Artis.

Veel uudiseid

Täna algab kinos Sõprus Emir Kusturica retrospektiiv!

Kino Sõpruse seekordse retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd. Retrospektiiv saab hoo sisse täna algusega kell 20.00, mil linastub "Mustlaste aeg".

 

SÕPRUS TOOB OKTOOBRIS KINNO EMIR KUSTURICA FILMIPAREMIKU!

Kino Sõpruse tänavuse sügisese retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.- 31. oktoobril toimuvatel filmiõhtutel näeme hullu geeniuse seitset parimat tööd.
 

Sõpruses alustab Filmikool!

Õhtud pakuvad nii noorematele kui vanematele filmisõpradele pääsetee linastuva filmi sisse, taha ja kaugemalegi. Filmiõhtute loenguid viib läbi Tõnis Kahu. Filmikooli esimene loengfilmiõhtu toimub 18. septemberil ning avafilmiks on Francis Ford Coppola: "Kõnelus".

  •  
  • 1 / 30