Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sel nädalal alustab Sõpruses American Film Showcase

Esimeseks filmiks on Netflix Original Documentariesi ja Time Inc.-i loodud „The Mars Generation”.

See on tulevikku vaatav film teekonnast Marsile, nähtuna läbi nende teismeliste silmade, kelle generatsioon on esimene Marsile astujate seas. Lisaks antakse sõna juhtivatele ekspertidele, kes töötavad selle nimel, et nihutada kosmoseuurimise tehnoloogia ja uuenduste piire. Film jälgib seltskonda 15–18 aastaseid praktikante U.S. Space & Rocket Centeris, kes plaanivad hakata insenerideks, astrofüüsikutest ning astronautideks. Vaatajail avaneb haruldane võimalus piiluda moodsa kosmosevõidujooksu ülesehitusse, nähtuna nii avaliku kui ka erasektori poolelt. „The Mars Generation” annab nii ajaloolises, filosoofilises kui ka tehnoloogilises mõttes aimu, mida võiks inimkonna jaoks tähendada mitmeplaneediliseks liigiks saamine, ning paljastab, kuidas Mars on palju lähemal, kui me arvame.

Filmi linastust toetavad American Film Showcase programm ning USA saatkond Eestis.

Veel uudiseid

SOLVANG: film nagu lähiajalooõpik

„Solvang“ on hoogne ja pinget hoidev film väga heade osatäitmistega. Film nagu lähiajalooõpik.

„…palestiinlasi ei sallita kusagil. Tehku oma riik, peaasi, et nad siia ei jää.“ Need 1982. aastal mõrvatud Liibanoni liidri Bachir Gemayeli sõnad võtavad üsna hästi kokku Prantsuse-Liibanoni režissööri Ziad Doueiri filmi „Solvang“ käivitava kahe mehe tüli.

Loe edasi SIIT!

Alanud on Frankofoonia kuu! Ekraanil taas Tsukiini!

Eelmise aasta meeldejäävamaid animatsioone "Minu elu Tsukiinina" taas Sõpruse ekraanil. Lisaks ka vaatamiseks Tsukiini making of.

Film on täis muhedaid detaile, tabavat muusikat, lustakaid interjööre ja ennekõike head huumorit. Sellest filmist leiduvad filmimaailma suurimad superkangelased, kes jagavad vaatajatele oma ligitõmbavat elufilosoofiat!

Film linastub Šveitsi Suursaatkond toetusel.

  •  
  • 1 / 31