Sõprusest

„...Kino pole argipäeva lõpetus, kino olgu elust suurem sündmus. Liiga palju on meie ümber väikeseid ekraane, liiga palju lukuaugust piidlemist, liiga palju youtube'i ja downloadi. Me tahame jälle tunda hõbeda maitset tselluloidil, tunda magusat erutust, kui saalis on tuled kustunud ja projektor juba suriseb, ent algustiitrid pole veel alanud. Kinosõber tahab istuda esimeses reas ja ahmida sisse sigaretisuitsu, mis väljub Marlene Dietrichi paokil suust või Humprey Bogarti hammaste vahelt. Suurel ekraanil on kõik üleelusuurune - tunded, roimad, naer, melanhoolia. Kui kino raputab paigast kasvõi ühe südame, siis järelikult on teda vaja... // Kino on kirg. Kino on vajadus. Kino on Sõprus...“
Andres Maimik (aprilliteesid Sõpruse taasavamise puhul 22.04.2010)

Legendaarne kino Sõprus rõõmustab filmisõpru juba aastast 1955, aastast 2010 vastutab kino opereerimise eest ka filmide maaletoojana tegutsev MTÜ Must Käsi. Peale väikest uuenduskuuri kino ruumides on Sõprus püsinud igapäevaselt avatuna ja pakkunud publikule laia valikut väärtfilme kogu maailmast.
 Leos Caraxi "Holy Motors", Nicolas Winding Refni "Drive", Steve Mcqueeni "Häbi" Abbas Kiarostami "Päris koopia", Banksy "Elevant kingipoes", Kaurismäki "Le Havre" - need on vaid osad Sõpruse ekraanile toodud tõsiselt headest filmidest. Lisaks saab meie juures nautida mahukaid retrospektiive filmiajaloo meistritelt - Michelangelo Antonioni, John Cassavetes, Federico Fellini, Jean-Luc Godard, Aki Kaurismäki ja teised samaväärsed.

Värvikaid filminädalaid on Sõpruses teisigi - juba traditsiooniks saanud igakevadine Ameerika kultusfilmide festival "Freedom Fries", populaarne DocPoint festival jaanuaris, Hispaania filmide nädalad ja Saksa Uue kino festival ning loomulikult on alati kohal ka PÖFF!

Sõpruse sõbraliku katuse all on oma koha leidnud ka teised alternatiivsed kunstiüritused - kontserdid, Comedy Estonia sari, teatrietendused, Mutant Disco ja Haigla poiste tantsuõhtud.

Kinos on 210 mõnusat istekohta, 35 mm ja digiprojektsioon ning Jaan Ruusi nimeline kinobaar.

 

Piletiinfo

Argipäeviti tavapilet 5,5 € ja sooduspilet (õpilased, üliõpilased, seeniorid) 4,5 €, nädalavahetustel tavapilet 6,5 € ja sooduspilet 5 €, kolmapäeviti tavaseansid kõigile 3 €. Piletid on saadaval Sõpruse kassas ja Piletilevi müügipunktides.

Sõpruses nüüd sõbrakaart­ - kogu templeid ja külasta kino TASUTA! Sõpruse uus sõbrakaart kutsub templeid koguma! Kogudes kaardile viis templit, saad kuuendat kinoseanssi külastada TASUTA! Templeid saad koguda ka sõpradega kino külastades, sest iga piletiost annab sinu kaardile templi juurde.

Kino kassa avatakse tund enne esimest seanssi, kassa telefon 644 1919.