Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sõprus kutsub korra veel filmi “November” tegijad publiku ette!

Rõõmustav uudis kõigile neile, kes 7. veebruaril toimunud Linastus & kohtumine tegijatega “Novembri” seansil piletita jäid – kino Sõprus teeb kordusseansi ning 19. veebruaril kell 18:00 tulevad publikuga kohtuma filmi “November” režissöör Rainer Sarnet ja raamatu “Rehepapp” autor Andrus Kivirähk.

Kivirähk on öelnud, et on “Novembriga” väga rahul: „Esiteks on tegemist väga omapärase, stiilse ja visuaalselt imeilusa filmiga. Aga lisaks sellele on minu kui algteose autori jaoks meeldiv see, et Sarnet on tabanud minu romaani tuuma. Muidugi, film on film ja raamat on raamat ja esimene ei pea kopeerima teist, aga siiski on ju mõttetu võtta õun ja hakata sellest vägisi lihapirukat valmistama. Õunast peab tegema ikka õunapiruka. Ja just seda minu meelest tehtud ongi. Film ja raamat klapivad kenasti kokku.” (Eesti Ekspress, 25.01.2017)

“November” on fantaasiafilm, mis põhineb Andrus Kivirähki armastatud romaanil “Rehepapp ehk November”. Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud “Novembrit” võib kirjeldada kui muinasjutufilmi täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus.
Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega. Loo peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Hansule on aga silma jäänud hoopis imekaunis mõisapreili (Jette Loona Hermanis). Lisaks nõuab Liina isa (Arvo Kukumägi), et neiu läheks naiseks ropu suuvärgiga Endlile (Sepa Tom)…

Film linastub eesti keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

Linastus & kohtumine tegijatega: “November” 19. veebruaril kell 18 kinos Sõprus.

Lisainfo filmi kohta ja teised linastusajad: http://www.kinosoprus.ee/et/film/november
Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=y2YZ1X1OhD4
Piletid seansile: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/film/kino-soprus/linastus--kohtumin...

Veel uudiseid

Sõbrapäev Sõpruses - Sandra Jõgeva ja "Armastus..."

Sõbrapäeval, 14. veebruaril kell 18:30 tuleb kinos Sõprus sarja Linastus & kohtumine tegijatega raames ekraanile DocPoint Tallinn filmifestivalil esilinastunud kõmuline dokumentaalfilm “Armastus...”. Pärast linastust kohtub publikuga ning vastab tekkinud küsimustele filmi autor Sandra Jõgeva. Film on aus, valus ja otsekohene sissevaade alkoholismi ning armastuse võimalikkusesse kõige trööstitumates olukordades.

Enim rahvusvahelist tunnustust pälvinud 2016. aasta Eesti lühianimafilmid korraga kinolinal

16. ja 17. jaanuaril linastuvad Tallinnas kinos Sõprus ning Tartu Elektriteatris neli eelmisel aastal valminud ning rahvusvahelistel filmifestivalidel enim tunnustust pälvinud Eesti ning Eesti kaastootmisel valminud lühianimafilmi. Teiste hulgas näeb suurel linal Rootsi-Eesti kaastootmises valminud “Amalimbot”, mis valiti Eesti kinoajaloo kolmanda filmina maailma tippkolmikusse kuuluvale Veneetsia filmifestivalile ja kandideeris Euroopa Filmiauhinnale parima lühifilmi kategoorias.

Esilinastub Paul Verhoeveni skandaalne film “Elle”

5. jaanuaril kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus meisterliku mänguri ja provokaatori Paul Verhoeveni film “Elle”(2016).

Michèle (Isabelle Huppert) on karm ärinaine. Ta juhib oma raudse käega suurt arvutimängufirmat ja saab kõik, mida tahab – ka armuelus.

Verhoeveni film on kirglik teos, mis veab vaatajat Ameerika mägede kombel trillerist komöödiasse, õudusfilmist satiirilisse perekonnadraamasse ja lõpuks eepilisse kangelasloosse. Kõige keskmes on Prantsuse kino sädelev ja jõuline staar Isabelle Huppert.

Armunud poksija soojendab uues komöödias vaatajate südameid

Selle aasta mais muutis Soome noor režissöör Juho Kuosmanen filmiajalugu, kui ta võitis oma debüütfilmiga “Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus“ Cannes’i filmifestivali teise põhisarja “Un Certain Regard” peaauhinna. Sellest hetkest alates on Juho Kuosmaneni karjäär olnud kiirel tõusuteel ja teda on juba nimetatud uueks Aki Kaurismäkiks. See äärmiselt südamlik ja soe film poksimisest ning suurest armastusest on selle suve ja sügise jooksul rännanud mitmetel filmifestivalidel ning võlunud filmisõpru. Alates detsembrist soojendab film ka eestlaste südameid!

  •  
  • 1 / 24