Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sõpruses esilinastub 16. märtsil animatsioon "Minu elu Tsukiinina"

16. märtsil kell 18.30 esilinastub Kinos Sõprus animatsioon “Minu elu Tsukiinina”, mis jutustab loo 9-aastasest poisist hüüdnimega “Tsukiini” (prantsuse keeles Courgette), kelle elu algab õnnetute tähtede all. Pärast ema ootamatut surma sõbruneb Tsukiini heasüdamliku politseiniku Raymondiga, kes saadab poisi lastekodusse.

“Selles filmis ei ole väljamõeldud muinasjututegelasi. Tegelaskujud on elust endast-lapsed, kes käituvad erinevates keerukates olukordades erinevalt. Film võiks sobida vaatamiseks lastele alates 7. eluaastast, koos ema ja isaga. Peale filmi vaatamist võib lastel tekkida erinevaid küsimusi, mis vajavad ausaid vastuseid.” (Ene Raudla, kliiniline lapsepsühholoog-psühhoterapeut).

Claude Barras’ uue filmi teemavalik on ebatavaline ning tõstatab rohkelt elulisi teemasid, kuid leiab neile ka vastuseid ja lahendusi. “Minu elu Tsukiinina” näitab kuidas väikesed lastekodulapsed oskavad hoolimata eluraskustest näha maailma helgemat poolt, kogevad tõelist lähedust, armastust ja sõprust ning tõusevad oma elu kangelasteks.

“See on sügavalt puudutav ning samal ajal naljakas ja soe film, mis minu meelest on mõeldud vaatamiseks kõigile, kindlasti ka suurtele. Mind jäid peale filmi mitu stseeni kauaks kummitama” (Karin Rask, näitlejanna).

"Minu elu Tsukiinina" esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali programmis Directors’ Fortnight. Film võitis austatud Anncey rahvusvahelise animatsioonifestivali peaauhinna, lisaks Cécarid parima animafilmi ning parima mugandatud stsenaariumi eest.


Kinos Sõprus on esilinastusele eelnevas vestlusringis Karin Rask, Janno Põldma ja Mari-Liis Rebane.


Animatsioonile on andnud hääled Karin Rask ja Tambet Tuisk.


Film sobib vaatamiseks alates 7. eluaastast.


“Minu elu Tsukiinina” linastub alates 17. märtsist Kinos Sõprus, Apollo Solarise ja Mustamäe kinodes, Coca-Cola Plazas, Artises, Kosmoses ja Ekraanis.

Veel uudiseid

9. märtsil esilinastub Sõpruses Xavier Dolani "Kõigest maailmalõpp"

“Kõigest maailmalõpp/Juste la fin du monde (2016)” kõneleb igapäevasel teemal – inimestevahelistest suhetest, mis võivad olla kohati väga haprad ja üllatavad. Inimeseks olemine pereringis avab alati vanu ja uusi dimensioone, nii ka Dolani filmis, kus poja tagasipöördumine koju tekitab emotsioonidest tulvil hetki ja kutsub vaatajat kohtumisele erinevate perekondlike kogemuste ja peegeldustega. Lihtne ja eluline – Dolan teab, et pisiasjad loevad.

Kinos Sõprus toimuvad 6.-9.märtsini Xavier Dolani filmide eriseansid

Kino Sõprus teeb kummarduse Xavier Dolanile ja toob ekraanile kolm tema varasemat teost, mis teevad eelsoojenduse uuele, 2016 aastal valminud filmile “Kõigest maailmalõpp.”

 

6.märts kell 21.00.

MA TAPSIN OMA EMA / J’ai tue ma mere / I Killed My Mother (2009).

"Ma tapsin oma ema" on Xavier Dolani esimene täispikk film, mille käsikirja kirjutas ta vaid 16-aastaselt. Linateos võitis Cannes’i filmifestivali kõrvalprogrammis Quinzaine des Réalisateurs linastudes kolm auhinda.

 

7.märts kell 21.00.

Sõprus kutsub korra veel filmi “November” tegijad publiku ette!

Rõõmustav uudis kõigile neile, kes 7. veebruaril toimunud Linastus & kohtumine tegijatega “Novembri” seansil piletita jäid – kino Sõprus teeb kordusseansi ning 19. veebruaril kell 18:00 tulevad publikuga kohtuma filmi “November” režissöör Rainer Sarnet ja raamatu “Rehepapp” autor Andrus Kivirähk.

Sõbrapäev Sõpruses - Sandra Jõgeva ja "Armastus..."

Sõbrapäeval, 14. veebruaril kell 18:30 tuleb kinos Sõprus sarja Linastus & kohtumine tegijatega raames ekraanile DocPoint Tallinn filmifestivalil esilinastunud kõmuline dokumentaalfilm “Armastus...”. Pärast linastust kohtub publikuga ning vastab tekkinud küsimustele filmi autor Sandra Jõgeva. Film on aus, valus ja otsekohene sissevaade alkoholismi ning armastuse võimalikkusesse kõige trööstitumates olukordades.

  •  
  • 1 / 25