«Dokiõhtu #33: Orange Sunshine»

  • Трейлер

    Orange Sunshine Documentary Feature Trailer

Orange Sunshine on kõige puhtama ja populaarsema LSD sordi nimi mis hipiliikumise kuldajastul Californias saadaval oli. Sealne massiline spirituaalne revolutsioon on alati olnud atraktiivne teema.  USA hinnatud dokumentalist William A. Kirkley paljastab oma kütkestavas dokumentaalfilmis 60-70ndatel Ameerikas tegutsenud kahtlase organisatsiooni Igavese Armastuse Vennaskond, mis lõunaranniku suurima “narkodiilerina” varustas surfaritest lillelapsi aastakümneid psühhedeelikumide ja LSD-ga.

Seni hipiliikumise üheks müüdiks peetud Vennaskonna tekkimisest ja tegutsemisest räägivad doki värvikates kaadrites selle endised liikmed ja töötajad. Uskumatud lood heidavad valgust organisatsiooni mastaapsusele ja globaalsusele - parimatel aegadel toodeti nende laboris korraga 100 miljonit doosi LSD ja hangeldamine käis Afganistanini välja.

Hämmastav on fakt, et hoolimata tohututest rahasummadest jäid kõik vennaskonna liikmed oma hipielustiilile truuks ja ei ajanud taga luksust. Vastupidi, nende ülim eesmärk oli jõuda tasemeni kus saaksid jagada kõigile soovijatele LSD-d tasuta.

Selleni siiski ei jõutud ja nagu psühhedeelikumide puhul ikka juhtuda võib, tabas vennaskondagi lõpuks n.ö. halb tripp.

 

Filmi toob kohale DHL.