Alamar

7. veebruaril kell 12 on filmi seenioride seanss - pilet seenioridele vaid 3€! Filmi juhatab sisse psühholoogiline nõustaja ja Eesti Ekspressi ajakirjanik Tiina Jõgeda.

Isa, poeg ja türkiissinine meri. Pedro Gonzáles-Rubio pooldokumentaalne film „Alamar“ on magusvalusalt võluv lugu lapsevanemaks olemisest ja lapsepõlvest ning vahemaid ületavast lähedusest inimeste vahel. Natan on itaallanna Roberta ja mehhiklase Jorge poeg. Tema vanemate maailmavaated asuvad teineteisest liiga kaugel, seetõttu ei ole koos olla võimalik, kuid poeg saab nautida parimat kummastki maailmast. Natan elab koos emaga Roomas, kuid veedab suve koos isaga paradiislikult metsikus looduses. Banco Chincorro on üks Mehhiko suurimaid korallrahusid, kus elab vaid käputäis inimesi: need on päikesest põlenud, vabadust ja lihtsat elu armastavaid kalamehi.

„Alamar“ on liigutav linateos. Meri täidab kogu filmi ja selle lõhn tungib ka vaatajate meeltesse. Aeg peatub, jäävad vaid valgusküllased päevad, mis lõpevad purpurpunaste päikeseloojangutega. Kaamera jälgib lähedalt isa ja poja relvitukstegevalt lähedast koosolemist. Filmi tõeline südamemurdja on aga lumivalge hõbehaigur Blanquito, kes külastab aeg-ajalt vee kohale ehitatud onni. Kindla käega ja põnevatele detailidele keskendudes toob Gonzáles-Rubio meieni ainulaadse Banco Chincorro hapra ilu. Hingematvalt kaunite veealuste võtete eest vastutab režissöör Carlos Reygadasi ihufotograaf Alexis Zabe.

See film viib meid eemale kõigist argimuredest ja õpetab armastama lihtsat elu. „Meri teeb inimese õnnelikuks,“ tõdeb kalamees Matraca. Ja nii peabki olema.

Description for SENIOR FRIEND SCREENINGS

Cool daily entertainment for the older generation.

The Senior Friend Screenings are intended for the elderly audience who like to go to cinema during the day, in good company with a cup of coffee and tasty snacks. Tickets to these screenings are cheaper and there is always someone to introduce the film. Before every screening, there is a lottery where gift tickets for upcoming films are drawn. The Senior Friend Screenings are held twice a month. The films always have Estonian subtitles, and in most cases also Russian subtitles.

Previously featured films at SENIOR FRIEND SCREENINGS series

Seenioride sõbraseans: Downton Abbey

23.09.2019

Seenioride sõbraseanss: Kohtunik

09.09.2019

Seenioride sõbraseanss: Valu ja hiilgus

17.06.2019

Seenioride sõbraseanss: Humorist

03.06.2019
  •  
  • 1 of 15