Fantoomipoiss

Prantsusmaa ja Belgia koostöös valminud täispikk joonisfilm "Fantoomipoiss" on Jean-Loup Felicioli ja Alain Gagnoli uhiuus linateos. Sarnaselt režissööriduo eelmisele filmile "Üks kass Pariisis" (2010), mis linastus paari aasta eest ka Animated Dreamsil, on selgi puhul tegemist põneva seiklusfilmiga, kus juhuslikult kokku sattunud eripalgelised tegelased üritavad ära hoida pättide kurjade plaanide teokssaamist.

Lugu jutustab New Yorgis elavast 11-aastasest poisist Leost, kes satub oma raske haigus tõttu haiglasse. Seal kohtab ta politseinikku Alexit, kes taastub ametipostil üle elatud rünnakust. Rünnaku põhjustas moondunud näoga gängster, kes ähvardab hävitada arvutiviirusega terve linna infrastruktuuri. Oma ülemuse rangest keelust hoolimata on Alex otsustanud koos ajakirjanikust sõbranna Mariega kurjategija tabada. Neid aitab väike Leo, kes on avastanud endas haiguse tagajärjel võime fantoomina kehast lahkuda ja nähtamatult ringi liikuda. Järgneb põnev tagaajamine, mis paneb proovile nii Leo vapruse kui ka kõigi osapoolte nutikuse.

Silmipaitavalt prantsusepärase pildikeelega film ei ole pelgalt detektiivilugu – see on ka südamlik lugu sõprusest ja väikesest poisist, kes peab võitlema raske haigusega.

Paula Mauer