Meelte sagedus Amazonases - reisidoki esikas

Reisisarja "Meelte sagedus Amazonases" esilinastus - kohtumine loojatega, kaadritagune elu ning episoodi ühisvaatamine suurelt ekraanilt.

Kas on võimalik, et Amazonase sügavustes on liaanide ja mulla alla peitunud sajandivanune jõeaurik, millest kostub öösiti inimeste jutukõminat?
Kas tõesti on olemas džunglivaim, kes võtab sinu sõbra kuju, et sind sügavale metsa ära eksitada?
Kes jääb peale, kui 1000 põlispuu päästmiseks kaevatakse Yanayaku külas välja sõjakirves ning minnakse, roostes matšeeted käes, džunglisse tunginud saemehi peatama?

„Meelte sagedus Amazonases“ on dokumentaalsari eelmise aasta novembris toimunud ainulaadsest ja ebatavalisest rännakust sügavale Peruu džunglisse, mis tõstab fookusesse ka teised meeled peale nägemise. Mis juhtub, kui poeet, räppar, antropoloog ja sünnist saadik pime ajakirjanik koorivad end vihmametsas metafooriliselt alasti ja paljastuvad täielikult ümbritsevale keskkonnale?
Maailma tunnetamiseks on ainult üks vahend – inimese keha. Ning meeli on sellel ehk rohkemgi kui kuus. Ka reisil ei peidetud neist ühtegi ei hotelli- ega bussiakna taha. Lõhnad, helid, maitsed, tunded – need kõik olulised. Ning paljud neist saavad selgeks siis, kui panna silmad kinni – või kui jagada rännakut kellegagi, kel ei ole neid kunagi olnud.

Kolm nädalat pura selva´t – „ehedat metsa“ – on piisav aeg, et seguneksid öö ja päev, kuiv ja märg, pimedus ja valgus, sumin ja vaikus. Lõuna-Ameerika on tuntud oma maagilise realismi poolest - fantaasia kasvab kokku tõelisega, ning ühel hetkel ei saa keegi enam aru, mis on päris, mis illusioon. Ning järsku tundub, et see ei olegi oluline.

Teekonnal osalesid Genka Henry Kõrvits, Põhjamaade Hirm Yoh Kusashi, Jakob Rosin, Ivo Tšetõrkin, Kaidi Reinu, režii Piibe Kolka, heli Liisa Taul.

NB! SEANSS ON VÄLJA MÜÜDUD!

"Meelte sagedus Amazonases" alates 30. märtsist kell 21:30 @ ETV2

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/300486170615655/