Mürgine ilu

1982. aastal avastas maailmakuulus epidemioloog dr. Daniel Cramer seose Johnson & Johnson’s beebipuudri ja munasarjavähi tekke vahel. J&J teadis juba 1960. aastatest toote kasutamisega seotud riske, kuid ei võtnud midagi ette. 2004. aastal leidis inglise teadlane dr. Philippa Darbre rinnakoest parabeene - kemikaali, mida kosmeetikatööstus kasutab toodete säilitamiseks. 2018. aastal läbi viidud uuring seostas rinnavähi teket erinevate igapäevaste hügieenitoodete kasutamisega.

Vastsündinute hormonaalhäired, arenguhäired, madal spermatosoidide tase meestel ning mitmed muud probleemid on tulemuseks. Viljatus, vähk, diabeet, ülekaalulisus ja nahahaigused - kosmeetikatööstuse köögipool ei ole ilus.

Igal hommikul määrime enda kehale tuhandeid erinevaid kemikaale, mis peituvad kosmeetika- ja hügieenitoodetes ning millest mitmed on mürgised. Ameerika Ühendriikides on kosmeetika- ja hügieenitoodete tööstuseeskirjad tootjate enda määratud. Kanadas on eeskirjade kehtestamine rangelt kontrollitud. Suurettevõtjad väidavad, et meil pole vaja millegi pärast muretseda; kulutades miljoneid dollareid reklaamikampaaniate peale, mõjutavad nad üldsuse arvamust, reklaamides end kui isikliku heaolu edendajaid.

Tippteadlased üle maailma vastavad konkreetsete tõendusmaterjalidega küsimusele, kas kosmeetika- ja hügieenitooted teevad meid haigeks?