menuimage Must Käsi
#TAKE YOUR CLASS TO CINEMA
Suhkrufilm

Duration 1h 30m

Country Austraalia

Director Damon Gameau

Language Inglise

Subtitle Language Eesti

Et tuua selgust teadlaste vasturääkivaisse hinnanguisse ning valmistuda ise peatseks isaduseks, otsustab Austraalia näitleja ja lavastaja Damon Gameau välja uurida, kuidas suhkur tegelikult inimese tervist mõjutab. Gameau, kes pole juba aastaid oma toidule teragi suhkrut lisanud, viib nüüd iseenda peal ellu eriskummalise katse: ta sööb 60 päeva järjest iga päev 40 teelusikatäit suhkrut – see on keskmise teismelise päevane suhkruannus. Seejuures peab kõnealune suhkruhulk sisalduma nende toiduainete sees, mida üldiselt peetakse tervislikuks. Järelikult ei või ta süüa komme, šokolaadi, jäätist...Show more

Et tuua selgust teadlaste vasturääkivaisse hinnanguisse ning valmistuda ise peatseks isaduseks, otsustab Austraalia näitleja ja lavastaja Damon Gameau välja uurida, kuidas suhkur tegelikult inimese tervist mõjutab. Gameau, kes pole juba aastaid oma toidule teragi suhkrut lisanud, viib nüüd iseenda peal ellu eriskummalise katse: ta sööb 60 päeva järjest iga päev 40 teelusikatäit suhkrut – see on keskmise teismelise päevane suhkruannus. Seejuures peab kõnealune suhkruhulk sisalduma nende toiduainete sees, mida üldiselt peetakse tervislikuks. Järelikult ei või ta süüa komme, šokolaadi, jäätist ega limpsi, aga puuviljasmuutid, hommikuhelvestega jogurt ja hulk muid „kergemaid“ toiduaineid sobivad kenasti. Selle katse käigus, mille vahetulemuste üle peab ta pidevalt aru meditsiiniekspertidega, tutvustab Gameau kurikuulsat suhkrut teiste näitlejate, animatsiooni ja eriefektide abiga. Näiteks Stephen Fry tutvustab glükoosi, sahharoosi ja fruktoosi erinevusi omaloodud luuletuse kaudu ning Gameau ise (täpsemalt tema enda „nanoversioon“) seikleb iseenda ajus, et välja selgitada, kuidas suhkru manustamine seal toimib. Tiheda montaažiga film kätkeb endas ka mitut mõnusat intervjuud, sealhulgas ühe suhkrusõltuvuses aborigeenide kogukonna aktivistiga ja teadlasega, kelle tegevust rahastab Coca Cola.

 

Linastusajad: 5.mai 14.00 ja 21.mai 14.00.

Sissejuhataja: Ann Jõeleht Tervise Arengu Instituudist

Show less
What is the special program “Klassiga kinno”?

Kino on aknaks teadmiste maailma! Kino Sõprus näitab põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme õpilastele, aga ka ülikooli spetsiaalsetele õppetoolidele sobilikke dokumentaalfilme. Sarja raames näitame rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud dokumentaalfilme ning igale filmile vastavalt ettevalmistatud õppematerjalide abil avatakse keeruliste ja põnevate teemade telgitaguseid.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow