menuimage Must Käsi
#TAKE YOUR CLASS TO CINEMA
Teeme ära

Duration 1h 30m

Country Suurbritannia

Director Emily James

Language Inglise

Subtitle Language Eesti

Otsesed keskkonnakaitseaktsioonid on seni toimunud üsna varjatult. Emily James elas aasta aega koos selliste rühmitustega nagu Climate Camp ja Plane Stupid ning dokumenteeris nende salajasi aktsioone. Film „Teeme ära“ pakub enneolematut pilguheitu nende inimeste tegevusse, kes ei ole nõus lihtsalt pealt vaatama, kuidas nende maailma hävitatakse. See film purustab keskkonnakaitsjaid puudutavad kulunud klišeed ning tutvustab teile paljusid hulljulgeid ja innustavaid tegelasi, kes kaitsevad loodust omaenda kehaga: reaalset vahistamisohtu trotsides kleebivad nad end superliimiga pangapõrandate ...Show more

Otsesed keskkonnakaitseaktsioonid on seni toimunud üsna varjatult. Emily James elas aasta aega koos selliste rühmitustega nagu Climate Camp ja Plane Stupid ning dokumenteeris nende salajasi aktsioone. Film „Teeme ära“ pakub enneolematut pilguheitu nende inimeste tegevusse, kes ei ole nõus lihtsalt pealt vaatama, kuidas nende maailma hävitatakse. See film purustab keskkonnakaitsjaid puudutavad kulunud klišeed ning tutvustab teile paljusid hulljulgeid ja innustavaid tegelasi, kes kaitsevad loodust omaenda kehaga: reaalset vahistamisohtu trotsides kleebivad nad end superliimiga pangapõrandate külge, blokeerivad tehaseid ja ründavad hulkadena kivisöeelektrijaamasid. Nende ettevõtmised köidavad meeli, valgustavad ja haaravad kaasa.

 

Linastusajad: 29.aprill 14.00 ja 13.mai 14.00.

Sissejuhataja: Kadi Kenk organisatsioonist Let`s do it world!

Show less
What is the special program “Klassiga kinno”?

Kino on aknaks teadmiste maailma! Kino Sõprus näitab põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme õpilastele, aga ka ülikooli spetsiaalsetele õppetoolidele sobilikke dokumentaalfilme. Sarja raames näitame rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud dokumentaalfilme ning igale filmile vastavalt ettevalmistatud õppematerjalide abil avatakse keeruliste ja põnevate teemade telgitaguseid.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow