We Come as Friends

Austria filmitegija Hubert Sauperi tänavu Sundance festivalil eriauhinna pälvinud meisterlik dokumentaalfilm uuskolonialistide kuritegelikust Lõuna-Sudaani ärakasutamisest on jahmatavalt karm pilk tegelikkusele.

Kuue aasta jooksul valminud film keskendub maailma kõige nooremale riigile Lõuna-Sudaan, mis sai iseseisvaks alles 2011. aastal. Lähemal vaatlusel selgub kiiresti, et iseseisvusest on asi kaugel.

Lummava fotograafiaga Sudaanis toimuvad õudused meie ette laotava filmi kainestav sõnum on, et iseseisvus ei tähenda Aafrikas mitte midagi, kui sul on maavarasid, millest rikkamad riigid kasu saavad lõigata.
Kurvalt äärmises vaesuses ja hariduseta elavad sudaanlased ei saa arugi, milliseid koledusi Hiina, Briti ja USA kolonialistid nende maade ja varaga korda saadavad ning seda kõike vaid ahnuse nimel.

Jalustrabav šokiteraapia kõigile neile, kes arvavad, et elu on ilus nagu lill.

Description for DOCUMENTARY NIGHT

Real life! In real cinema!
The Documentary Night film series is focused on author documentaries. The programme presents newer and prizewinning documentaries as well as unique gems from all over the world. The Documentary Night screenings are held once a month. The films are shown either in English or with English subtitles.

Next movies at DOCUMENTARY NIGHT series

DOKIÕHTU #62: OTSIDES EVAT

01.05.2020
00:00

Previously featured films at DOCUMENTARY NIGHT series

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020

Dokiõhtu #58: Kuhu inimene tagasi tuleb

09.12.2019
  •  
  • 1 of 15