menuimage Must Käsi
#Euroopa Filmikuu
Euroopa filmikuu! Koerad ei kanna pükse

draama romantiline

Kestus 1h 45m

Riik Soome, Läti

Režissöör Jukka-Pekka Valkeapää

Osatäitjad Pekka Strang, Krista Kosonen, Ilona Huhta, Oona Airola

Keel Soome

Subtiitrid eesti, Vene

“Koerad ei kanna pükse” on lugu Juhast (Pekka Strang), kes kaotas õnnetuses oma armastatud naise. Leinast kantuna elab Juha aastaid hiljem endiselt ümbritsevat elu märkamata, kuni juhuse tahtel kohtub ta (S&M) dominaatriks Monaga (Krista Kosonen), kellega kohtumised kujunevad Juhale isemoodi teraapiasessioonideks. “Koerad ei kanna pükse” on šokeeriv ja vägivaldne, võrdväärselt soe ja inimlik. See on lugu leinast ja sellest ülesaamisest, ootamatust hingeravimudelist ja kõige ettearvamatust armastusloost soomlasliku (süsi)musta komöödia kastmes. See on film, mille ootamatu ja paeluv sisu ...Näita rohkem

“Koerad ei kanna pükse” on lugu Juhast (Pekka Strang), kes kaotas õnnetuses oma armastatud naise. Leinast kantuna elab Juha aastaid hiljem endiselt ümbritsevat elu märkamata, kuni juhuse tahtel kohtub ta (S&M) dominaatriks Monaga (Krista Kosonen), kellega kohtumised kujunevad Juhale isemoodi teraapiasessioonideks. “Koerad ei kanna pükse” on šokeeriv ja vägivaldne, võrdväärselt soe ja inimlik. See on lugu leinast ja sellest ülesaamisest, ootamatust hingeravimudelist ja kõige ettearvamatust armastusloost soomlasliku (süsi)musta komöödia kastmes. See on film, mille ootamatu ja paeluv sisu annab võimaluse piiluda inimese tumedaimasse hingemaailma ja mis puudutab vaatajat oma tundliku pildikeele, ettearvamatute loopöörete ning meisterliku näitlejatööga.

“Koerad ei kanna pükse” on režissöör Jukka-Pekka Valkeapää kolmas täispikk mängufilm. Tema eelnevad filmid, “Nad on põgenenud” ja “Võõras” (filmitud Eestis), esilinastusid Veneetsia ja Toronto filmifestivalidel. “Koerad ei kanna pükse” maailmaesilinastus Cannes filmifestivalil Directors’ Fortnight programmis 2019. aasta kevadel ja sellele on järgnenud üle 60 festivali üle kogu maailma, teiste seas mitmed A-klassi festivalid nagu Karlovy Vary, Toronto, Busan. Kodumaal ja Skandinaavias palavalt armastatud näitlejad Pekka Strang ("Tundmatu sõdur") ja Krista Kosonen teevad filmis suurepärased rollid, filmis löövad kaasa ka Ilona Huhta, Oona Airola ("Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus"), Jani Volanen (Soome üks armastatumaid komöödianäitlejaid) ning Tšehhi näitlejanna Ester Geislerova.

NB! Film on alla 16-aastastele keelatud!


Kaasrahastas Euroopa Liidu programm “Loov Euroopa MEDIA”.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Euroopa Filmikuu”?

13. november kuni 10. detsember leiab kinos Sõprus aset Euroopa Filmikuu, mille käigus teema kummarduse kõigile siinsetele filmitegijatele. 

Euroopa filmi kuu on november. See on Euroopa enda filmide ja auhindade hooaeg, mis tähistab nelja nädala jooksul Euroopa filmikunsti fantastilist mitmekesisust. Selle kuu raames tõstavad Europa Cinemas partnerkinod üle Euroopa 35 riigis Reykjavikist Ateenani, Lissabonist Bukarestini, seal hulgas ka Tallinnas esile Euroopa filme, näidates erinevaid eriprogramme, üritusi ja pühendatud retrospektiivi. 

Pilet kõikidele Euroopa Filmikuu linastusele 4€

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow