Frankofooniakuu: Tagasi koju

Märts on frankofooniakuu, mil igal teisipäeval kell 18.00 jõuab Sõpruse ekraanile valik kaasaegsest prantsuskeelsest kinokunstist! 9. märtsil 2021 linastub Prantsuse film “Tagasi koju”, mis on pälvinud Veneetsia filmifestivalil “Orizzonti” programmis parima stsenaariumi auhinna. Seanss on TASUTA ning ingliskeelsete subtiitritega.

Thomas naaseb üle pikkade aastate sünnitallu. Tema vend ei tule aga iial tagasi, ema on valimas sama teed, suhted isaga on alati võimatud olnud. Ta leiab eest kõik, mille pärast ta 12 aastat tagasi põgenes. Ainult et nüüd on seal ka Alex, tema 6-aastane vennapoeg, ning Mona, tema särav ema.
Film põhineb Serge Joncouri romaanil “L’Amour sans le faire”. Peaosades teevad kaasa Niels Schneider (“Kujuteldav armastus”) ja Adèle Exarchopoulos (“Adèle’i elu”).

Linastust korraldab Prantsuse Instituut.

 

Eriprogrammi Frankofooniakuu 2021 kirjeldus

Märts on frankofooniakuu! Igal teisipäeval kell 18.00 jõuab Sõpruse ekraanile valik kaasaegsest prantsuskeelsest kinokunstist, mis on hea võimalus tutvuda filmipärlitega nii Prantsusmaalt, Kanadast, Belgiast kui ka Šveitsist. Kõik seansid on TASUTA ja ingliskeelsete subtiitritega.
Linastused toovad teieni Prantsuse Instituut, Wallonie-Bruxelles International ning Kanada ja Šveitsi saatkondade esindused Eestis.

 

 

 

Varasemalt Frankofooniakuu 2021 sarjas linastunud filmid

Frankofooniakuu: Antigone

02.03.2021