BANANA PANCAKES AND THE CHILDREN OF STICKY RICE

Sajandeid võõramaalastele suletud olnud Lao Rahvavabariigi külakesse jõuavad esimesed seljakotituristid, kelle siiras eesmärk on kogeda autentset lao kultuuri ja õppida tundma iidsete hõimude kombeid. Samavõrd uudishimulikult uurivad rändajaid kohalikud elanikud, kellele tunduvad lääne ahvatlused atraktiivsed väärtused, mille poole püüelda. Mis saab kahe maailma kohtumise ristteel kus üks pool igatseb algupärase ja teine modernse järele?

Põhja-Laose pisikese küla mikrokosmoses areneb poeetiline lugu sõprusest, identiteedi säilimisest ja ligimeste mõjust teineteisele.

Režissöör Daan Vellduizeni intiimne, aus ja rahulik film laseb vaatajal nautida eksootilise Laose võrratut maastikku, lopsakat loodust ja kohaliku elu-olu põnevaid nüansse.

Õrn ja kaunis film globaliseerumisest.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

DOKIÕHTU #62: OTSIDES EVAT

01.07.2020
00:00

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020

Dokiõhtu #58: Kuhu inimene tagasi tuleb

09.12.2019
  •  
  • 1 / 15