menuimage Must Käsi
#Seenioride sõbraseanss
Daam furgoonis

Kestus 1h 44m

Riik Suurbritannia

Režissöör Nicholas Hytner

Osatäitjad Maggie Smith, Jim Broadbent, Alex Jennings, Roger Allam

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

10. jaanuaril kell 12 toimub seenioride seanss! Seansi juhatab sisse Tõnu Kark, seenioridele pilet vaid 3€ ning kino pakub kohvi, teed ja küpsiseid. Tasub tulla!

On aasta 1974. Edukas noor näitekirjanik Alan Bennett ostab endale maja trendikas Londoni Camdeni linnaosas. Seal tutvub ta õige pea omapärase vanaproua Shepherdiga, kes elab tänavale pargitud mõlkis kaubikus. Neitsi Maarja on aga prouale ilmutanud, et just Camdeni Gloucester Crescent Street on see koht, kus ta peab oma salamissiooni ellu viima. Bennettil hakkab kergelt metsa poole keeranud prouast kahju ja...Näita rohkem

10. jaanuaril kell 12 toimub seenioride seanss! Seansi juhatab sisse Tõnu Kark, seenioridele pilet vaid 3€ ning kino pakub kohvi, teed ja küpsiseid. Tasub tulla!

On aasta 1974. Edukas noor näitekirjanik Alan Bennett ostab endale maja trendikas Londoni Camdeni linnaosas. Seal tutvub ta õige pea omapärase vanaproua Shepherdiga, kes elab tänavale pargitud mõlkis kaubikus. Neitsi Maarja on aga prouale ilmutanud, et just Camdeni Gloucester Crescent Street on see koht, kus ta peab oma salamissiooni ellu viima. Bennettil hakkab kergelt metsa poole keeranud prouast kahju ja ta pakub naise autole parkimiskohta oma maja sissesõiduteel. Ajutisena mõeldud lahendus venib aga 15 aasta pikkuseks kummaliseks koosluseks, mille käigus Bennett avastab, et tema poissmeheellu on tekkinud lisaks virgutavalt nõudlikule emale ka tulise loomuga ja pesemist pelgav vanaema.
See kummaline naaberlus muudab lõpuks mõlema elu. Nicholas Hytneri „Daam furgoonis“ on liigutav ja elurõõmus komöödia ühest ebatõenäolisest sõprusest. Proua Shepherdi salapärane minevik äratab uudishimu nii Bennettis kui ka teistes naabrites. Pahura loomuga naisterahvast saab kõigi poolt vihatud, kuid salajas imetletud oma elu elav naissangar. Bennett üritab kangekaelselt põneva naabri lugu kirjutamata jätta, kuid kiusatus on liiga suur. Nicholas Hytneri film põhineb tõsielusündmustel ja Alan Bennetti kirjutatud samanimelisel näidendil. Film on üles võetud Bennetti enda kodu ees, kus proua Shepherd tõepoolest oma kaubikut parkis.

Proua Shepherdi rollis särab „Downton Abbey“ sarjast tuttav briti kino grand old lady, dame Maggie Smith. Smithi uskumatu karisma hoiab üleval Hytneri südamlikku, kuid samas ka mõneti sarkastilist filmi. Ka elu hammasrataste vahele jäänutel on oma väärikus ja neile ei pea alati kaasa tundma. Proua Shepherdil on teiste kaastundest sügavalt ükskõik: tema tahab elada oma elu vabana ja oma põhimõtete järgi. Hytneri film on mõistev ja vaimukas kirjeldus haruldaselt isepäistest inimestest ja nende imetlejatest.
**
Kõik, kes jumaldavad Maggie Smithi – s t enam-vähem kõik inimesed –, teevad filmi vaadates kaasa hoogsa lõbusõidu furgooniga, mille roolis istub seesama krõbe vanaproua.
- Susan Wloszczyna, RogerEbert.com

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Seenioride sõbraseanss”?

Päevane mõnus meelelahutus vanemale põlvkonnale. Seenioride sõbraseanss on mõeldud eakamale publikule, kes armastab kinos käia päeval ning seda teha heas seltskonnas tassi kohvi ja mõnusate suupistetega. Loomulikult on sel linastusel soodsam piletihind ja erinevalt teistest tavaseanssidest alati keegi, kes filmi sisse juhatab. Mängulises mõttes toimub enne igat seanssi loos, kus loositakse välja kinkepileteid järgmistele filmidele.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow