Free Range/ Ballaad maailma heakskiitmisest

Veiko Õunpuu lavastajakäe all valminud "Free Range/ Ballaad maailma heakskiitmisest" on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruku raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama oma koha üle ühiskonnas. Kui uudis teda tabab, on ta just äsja vallandatud oma töökohalt ajalehe juures ja kavatseb täielikult pühenduda kirjandusele. Kuidas elada nii, et hiljem poleks piinavalt valus mõttetult raisatud elu pärast, jäädes samal ajal härrasmeheks? Millised üleüldse on ühe inimese moraalsed kohustused? Me näeme noort meest üritamas, vähem üritamas ja üldse mitte üritamas, aga täielikult loobumas me teda ei näe.

Film on mõeldud kinokülastajaile, kes pärast kurnavalt rasket ja põuast suve kergema meelelahutuse järele janunevad. Nagu kosutav ja karge kurgivesi või sulgkerge vasaksirge, mis on teele saadetud sooviga adressaati mitte vigastada, vaid omamehelikult rõõmustada, tahab ta lepitada proletaarlase intelligendiga, matsi kurbusega, natsi neegriga ning kodanlase eksistentsi ebakindlusega.

"Free Range'i" stsenaariumi kirjutasid Veiko Õunpuu ja Robert Kurvitz, selle produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnik Jaagup Roomet ja kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Osades: Lauri Lagle, Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Peeter Volkonski, Meelis Rämmeld, Rita Raave jt. Film, mille tootjafirma on Homeless Bob Production, esilinastub 19. septembril ning jõuab 20. septembrist Tallinnas Coca-Cola Plaza, Solarise, Sõpruse ja Artise kinoekraanidele ning Tartus Cinamoni ja Elektriteatrisse. Sealt edasi liigub film ka väiksematesse kinosaalidesse üle Eesti. Filmi maailma esilinastus leiab aset Berlinale filmifestivali Forum programmis 2014 veebruaris.

 

Piletid täishinnaga 5 € ja soodushinnaga (õpilased, üliõpilased, seeniorid) 4 € on saadaval Sõpruse kassas ja Piletilevi müügipunktides. Kino kassa avatakse tund enne esimest seanssi.