menuimage Must Käsi
#Klassiga kinno
Hiphoperatsioon

Kestus 1h 33m

Riik Uus-Meremaa

Režissöör Bryn Evans

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

Kes ütles, et sinu vanaemast ei või saada hiphopistaar?
Peaaegu sajandivanused pensionärid Kara (94), Maynie (95) ja Terri (93) lähevad Las Vegasesse hiphop-tantsu MM-ile ning sellest saab alguse nende elu suurim seiklus.
Koos 24 eakaaslasega trotsivad nad vapralt kõiki takistusi ning hiphopivad end kogu maailmast kokku tulnud tuhandete noorte fännide südamesse. Vanurite väsimatu mänedžer Billie Jordan näitab neile, kuidas nad võivad ratastoolid ja jalutuskepid vabalt põõsasse visata ning kõrgele vanusele vaatamata oma keha ja kunstliigesed viimse piirini proovile panna. „Te...Näita rohkem

Kes ütles, et sinu vanaemast ei või saada hiphopistaar?
Peaaegu sajandivanused pensionärid Kara (94), Maynie (95) ja Terri (93) lähevad Las Vegasesse hiphop-tantsu MM-ile ning sellest saab alguse nende elu suurim seiklus.
Koos 24 eakaaslasega trotsivad nad vapralt kõiki takistusi ning hiphopivad end kogu maailmast kokku tulnud tuhandete noorte fännide südamesse. Vanurite väsimatu mänedžer Billie Jordan näitab neile, kuidas nad võivad ratastoolid ja jalutuskepid vabalt põõsasse visata ning kõrgele vanusele vaatamata oma keha ja kunstliigesed viimse piirini proovile panna. „Te kõik tulete kaasa, kas või urnis,“ ütleb Billie oma hoolealustele.
Ent kui su „pangaarvel on vaid 60 dollarit“ ja „see muusika ei meeldi eriti“ ja sa muretsed iga päev selle pärast, „kuidas sokid jalga saada“, siis pole see ettevõtmine kergete killast. Ent kõigest hoolimata hakkavad raugad Billie ja Uus-Meremaa noorte hiphop-tantsijate eestvedamisel lõpuks endasse uskuma. Sündmuste arenedes kuuleme sedagi, kuidas need omapärased tegelased Uus-Meremaa tuntusele kaasa on aidanud. Nende lood meenutavad meile kogu selle rahva ajalugu ja õhutavad meidki täiel rinnal elama.
Nagu ütleb Terri: „Elagu hiphop!“

 

Linastusaeg: 26.mai 14.00

Sissejuhataja: Treener Birgit Käsper JJ-Street Tantsukoolist

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Klassiga kinno”?

Kino on aknaks teadmiste maailma! Kino Sõprus näitab põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme õpilastele, aga ka ülikooli spetsiaalsetele õppetoolidele sobilikke dokumentaalfilme. Sarja raames näitame rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud dokumentaalfilme ning igale filmile vastavalt ettevalmistatud õppematerjalide abil avatakse keeruliste ja põnevate teemade telgitaguseid.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow