Igapäevane mäss

See film on justkui pidulik ülistuslaul viimastel aastatel üle kogu maailma levinud ühiskondlikele protestide lainele. Kokku on toodud selle žanri absoluutne best of: kaunimad hetked Occupy Wall Street liikumisest, võitlus pankadega kriisijärgses Hispaanias, Egiptuse mees- ja naisfeministid. Muidugi ka Ukrainast alguse saanud FEMEN liikumine. Näha saab nii Kiievis eevaülikonnas õigeusu risti mahasaagijat kui ka Pariisis asuvat rahvusvahelist rinnavälgutajate treeninglaagrit. Dramaatilisemaks minnes näeme sissevaadet protesti keerukusest Al-Assadi režiimi all olevas Süürias ja lootusetut olukorda Iraanis.
Filmi põhiteljeks on vägivallatu protest ning see annab hea ülevaate selle erinevatest ning sageli väga loomingulistest vormidest. Leiab nii täiesti praktilisi võtteid kui ka kauneid lugusid näiteks sõnumiga ping-pongi pallidest, mis Damaskuse tänavatele laiali visati ja mida politsei abitult püüda üritas. Filmi autoriteks on Iraani päritolu Austrias elavad vennad Riahid ja usku on nad sellesse linateosesse pannud palju.
Filipp Kruusvall / DocPoint
Austria / Šveits / Saksamaa 2013

 

Filmi juhatab sisse: sotsioloogia lektor Peeter Vihma.

Seansid toimuvad: 01.12.14 kell 14.00 ja 10.12.14 kell 11.30.
Seansil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. 
Pileti hind õpilastele 2,5 €. Õpetajale/saatjale on filmi vaatamine TASUTA. Lisainfo ja registreerimine: Kristel Lipand / kool@kinosoprus.ee / 56 495 730. Rohkem infot haridusprogrammi kohta: http://kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-sopruses-0

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020
14:00

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

02.11.2020
14:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020

KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

22.01.2020

Klassiga kinno: Serengeti seadused

14.10.2019
  •  
  • 1 / 13