Jälgitav

Film "Jälgitav" toob samuti välja rõivatööstuse pahupooled ning näitab, et asjad ei ole praegu hästi. Moedisainer Laura Siegel on üks nendest, kes püüab olukorda muuta. Ta ei ole kaasa läinud tavapärase moeloomise protsessiga, kus tooted tellitakse anonüümsetelt inimestelt kusagilt teisest riigist; Laura sõidab Indiasse ja otsib sealt endale sobivate oskustega käsitöölisi, kellega koos oma uut kollektsiooni luua. See ei ole lihtne, aga vaid nii tundub naisele õiglane ja õige viis rõivaid luua.

Film pakub üheks lahenduseks rõivatööstuse probleemidele idee, et kunagi võiks olla võimalus iga toote puhul näha täpset infot, kus ja kes on selle loonud, kui palju selle eest igas etapis raha maksti ja milline on selle mõju keskkonnale. Kui kogu tootmistsükli info oleks tarbijatele kättesaadav, paneks see ehk ka tootjaid rohkem iga sammu üle järele mõtlema. Tarbijatena on meie käes võim asju muuta.

Mis oleks, kui me nõuaksime tarbijatena infot, kes, kus ja millistes tingimustes on iga toote valmistanud? Mis oleks, kui me tarbijatena mõtleksime, mida me ostame: kas madala kvaliteedi ja odava hinnaga nimetut T-särki või meile tuttava disaineri erilise looga toodet? Muutus on tegelikult võimalik, aga see algab meist endist.