menuimage Must Käsi
#Klassiga kinno
Kas pikk mees on õnnelik?

Kestus 1h 28m

Riik Prantsusmaa

Režissöör Michel Gondry

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

Filmis “Kas pikk mees on õnnelik?” on ekstsentriline prantsuse režissöör Michel Gondry (“Karge meele igavene sära”, “Uneteadus”, “Päevade vaht”) võtnud ette põhjaliku jutuajamise USA keeleteadlase, mõtleja ja aktivisti Noam Chomskyga. Chomsky panus kaasaegsesse lingvistikasse on hindamatu, seda eelkõige generatiivse grammatika vallas, kus ta on uurinud kõiki keeli ühendavaid alusstruktuure. Vestluste keskmes ongi Chomsky keeleteooriad, sekka mahub ka isiklikke mälestusi, arvamusi ja argipäevakirjeldusi. Hajali mõtlemisega režissöör rakendab oma mängulist kujutlusvõimet ning ehitab filmi üle...Näita rohkem

Filmis “Kas pikk mees on õnnelik?” on ekstsentriline prantsuse režissöör Michel Gondry (“Karge meele igavene sära”, “Uneteadus”, “Päevade vaht”) võtnud ette põhjaliku jutuajamise USA keeleteadlase, mõtleja ja aktivisti Noam Chomskyga. Chomsky panus kaasaegsesse lingvistikasse on hindamatu, seda eelkõige generatiivse grammatika vallas, kus ta on uurinud kõiki keeli ühendavaid alusstruktuure. Vestluste keskmes ongi Chomsky keeleteooriad, sekka mahub ka isiklikke mälestusi, arvamusi ja argipäevakirjeldusi. Hajali mõtlemisega režissöör rakendab oma mängulist kujutlusvõimet ning ehitab filmi üles animatsioonile, kasutades joonistusi ja kritseldusi keerukate ideede koondamiseks ja selgitamiseks. Tema siiras uudishimu asetab ta publikuga ühele joonele, kus mõlemad püüavad mõista Chomsky lopsakaid mõttekäike, kuid ei soovi kaotada nende mitmekihilisust ega jõuda meelevaldse lihtsustamiseni. Oma rolli mängivad humoorikad möödarääkimised, mis tulenevad Gondry piiratud inglise keele oskusest ja üliarmsast prantsuse aktsendist. Kokku on tulnud visuaalselt paeluv dokumentaalfilm, mis on tõeline intellektuaalne maiuspala.

 

Linastusajad: 12.mai 14.00 ja 28.mai 14.00.

Sissejuhataja: Animaator Ülo Pikkov

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Klassiga kinno”?

Kino on aknaks teadmiste maailma! Kino Sõprus näitab põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme õpilastele, aga ka ülikooli spetsiaalsetele õppetoolidele sobilikke dokumentaalfilme. Sarja raames näitame rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud dokumentaalfilme ning igale filmile vastavalt ettevalmistatud õppematerjalide abil avatakse keeruliste ja põnevate teemade telgitaguseid.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow