Klassiga kinno: SÖÖ TALDRIK TÜHJAKS. LUGU TOIDU RAISKAMISEST

Me kõik armastame süüa. Ühiskond jumaldab kokandussaateid, retseptiajakirju ja toidublogisid. Kuidas on siis võimalik, et me peaaegu 50% kogu söögist lihtsalt minema viskame?
Toiduarmastajaist filmitegijad Jen ja Grant uurivad, kuidas raisatakse toitu kogu turundusahela raames: alates talust kuni lõpptarbija külmkapini. Mõistes, et igal aastal visatakse USAs minema miljardite dollarite väärtuses sööki, lubavad nad edaspidi toituda ainult sellisest söögikraamist, mis muidu prügikasti jõuaks. Riigis, mille elanikest iga kümnes kannatab toidupuuduses, mõjuvad kaadrid äravisatud söögi lademeist õige jahmatavalt. Granti algatatud kampaanial on aga mõnevõrra ootamatud tagajärjed...

Film, mida rikastavad intervjuud kuulsa aktivisti Tristram Stuarti ja esseist Jonathan Bloomiga, suunab vaataja tähelepanu meie ogarale kirele toidu säilivustähtaegade, koostise ja kaloraaži vastu ning toob esile selle pealtnäha süütu teema laastavad tagajärjed kogu maailma keskkonnale. „Söö taldrik tühjaks“ toob ühe nõupidamislaua taha talunikud, jaemüüjad ja tarbijad ning pakub meile ühtaegu valgustavaid teadmisi ja hõrku ajaviidet.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub neljal korral, 13.oktoobril kell 15:00, 15.oktoobril kell 15:00, 16.oktoobril kell 11:00 ja 16.oktoobril kell 13:00. Film linastub originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.
13. ja 15. oktoobril tuleb filmi sisse juhatama Nele Hendrikson Toidupangast, 16. oktoobril õiglase kaubanduse ekspert Tiina-Katrina Kaber Mondost. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 euri, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Modell Maddy

20.01.2021
14:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Modell Maddy

18.01.2021

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020
  •  
  • 1 / 14