Klassiga kinno: SUHKRUKATE

See haarav uurimuslik dokkfilm näitab, kuidas Ameerika suhkrutööstus on pikka aega kiivalt varjanud teaduslikke uurimusi ja tõendeid selle kohta, et suhkur on tegelikult mürgine. 40 aastat on Big Sugar tõrjunud oma miljarditesse dollaritesse ulatuvale impeeriumile osaks langenud süüdistusi loomingulise PR-meeskonna ja strateegiate abil, mis on lausa hämmastavalt sarnased tubakatööstuse püüdlustele varjata tõsiasja, et nende tooted on sõltuvust tekitavad ja põhjustavad surmavaid haigusi. Kuna tänapäeval on ülekaalulisus peadpööritavalt kiirel tõusuteel ja arstid ravivad rasvunud maksa sündroomi põdevate laste esimest põlvkonda, on suhkrutööstust tabanud teaduslike ja meditsiiniliste uurimuste järjest suurenev ja karmim kontroll. „SUHKRUKATE“ tutvustab meile suhkrutööstuse vastu sõdivaid ristivõitlejaid: nendeks on lasteendokrinoloog dr Robert Lustig, San Francisco ülikooli superstaarist professor Stanton Glantz, kes muuhulgas aitas turult kõrvaldada ettevõtte Big Tobacco, ja Denveri hambaarst Cristin Kearns, kellel õnnestus paljastada ühe suhkrutootja konkreetsed sammud teaduslike uuringutulemuste varjamisel ja kriitika mahasurumisel. Ajal, kui suhkrutööstus pommitab meid aina võimsamate reklaamikampaaniatega, annab see film selge hoiatuse, et toitumisest rääkides istume tegelikkuses viitsütikuga miini otsas.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub kahel korral, 12. aprillil kell 15:00 ja 14. aprillil 15:00. Film linastub originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Filmi juhatab sisse Katriin Kütt Eesti Tervishoiu Muuseumist.
Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.
Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 euri, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

NB! Kõikidele gruppidele kehtivad samal päeval sooduspiletid Eesti Tervishoiu Muuseumis. Lisainfo ja gruppide registreerimine bron@tervishoiumuuseum.ee

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Võõras paradiisis

09.12.2019
15:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Kas sa usaldad seda arvutit?

04.11.2019

Klassiga kinno: Serengeti seadused

14.10.2019

Klassiga kinno: Lõuajoon

23.09.2019

Klassiga kinno: ANTROPOTSEEN: Inimese ajajärk

13.05.2019
  •  
  • 1 / 12