menuimage Must Käsi
playwhite
KLASSIGA SÕPRUSES!

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

Kino Sõprus jätkab noortele suunatud dokumentaalfilmide näitamisega 2014. aasta detsembris. Programmi raames näitame kuut eripalgelist dokumentaalfilmi, kõik filmid linastuvad kahel korral. Igale filmile eelneb teemakohane sissejuhatus oma ala eksperdilt. Õpetajatele valmistame ette materjalid, mis aitavad filmi analüüsida. Filmiprogrammi on koondatud dokumentaalteoseid erinevatest eluvaldkondadest. Detsembri programmis saab näha filme kodanikualgatusest, inimõigustest, internetisõltuvusest jne. Kõik filmid linastuvad eesti keelsete subtiitritega.


FILM: IGAPÄEVANE MÄSS / EV...Näita rohkem

Kino Sõprus jätkab noortele suunatud dokumentaalfilmide näitamisega 2014. aasta detsembris. Programmi raames näitame kuut eripalgelist dokumentaalfilmi, kõik filmid linastuvad kahel korral. Igale filmile eelneb teemakohane sissejuhatus oma ala eksperdilt. Õpetajatele valmistame ette materjalid, mis aitavad filmi analüüsida. Filmiprogrammi on koondatud dokumentaalteoseid erinevatest eluvaldkondadest. Detsembri programmis saab näha filme kodanikualgatusest, inimõigustest, internetisõltuvusest jne. Kõik filmid linastuvad eesti keelsete subtiitritega.


FILM: IGAPÄEVANE MÄSS / EVERYDAY REBELLION

Linastusajad: 01.12.14 kell 14.00 ja 10.12.14 kell 11.30

Märksõnad: kodanikualgatus, demokraatia, poliitilised ideoloogid, inimõigused jne.
Filmi juhatab sisse: sotsioloogia lektor Peeter Vihma.
Filmi põhiteljeks on vägivallatu protest ning see annab hea ülevaate selle erinevatest ning sageli väga loomingulistest vormidest. Leiab nii täiesti praktilisi võtteid kui ka kauneid lugusid näiteks sõnumiga ping-pongi pallidest, mis Damaskuse tänavatele laiali visati ja mida politsei abitult püüda üritas.
Rohkem infot: http://kinosoprus.ee/et/movie/igapaevane-mass


FILM: Arvo Pärt 24 prelüüdi ühele fuugale

Linastusajad: 04.12.14 kell 14.00 ja 08.12.14 kell 12.00

Märksõnad: looming, klassikaline muusika, inspiratsioon jne.
Filmi juhatab sisse: dirigent ja helilooja Pärt Uusberg.
Portreefilm jäädvustab kaasaja tunnustatud helilooja Arvo Pärdi elu ja loometegevust kahe loominguliselt produktiivse aasta jooksul koos tagasivaadetega minevikku. Film jälgib heliloojat loomas ja püüab tabada seda, kust ta oma muusika ammutab. Seda rikastavad katkendid Pärdi olulistest teostest nagu Tabula rasa, Aliinale, Fratres, Orient & Occident, Cecilia, vergine romana, Como cierva sedienta jt.
Rohkem infot: http://kinosoprus.ee/et/movie/arvo-part-24-preluudi-uhele-fuugale

 

FILM: ÕNGENÖÖRI OTSAS / THE END OF LINE

Linastusajad: 02.12.14 kell 12.00 ja 10.12.14 kell 14.00

Märksõnad: kalarvarud, ookean, tarbimisühiskond, globaalprobleemid, jätkusuutlikus jne.
Filmi juhatab sisse: 02.12.14 Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja Lennart Lennuk ja 10.12.14 mereimetajate ekpert Mart Jüssi.
Hollywoodi näitleja Ted Dansoni jutustatud lugu viib meid imekaunitesse paikadesse vee all, otse kummaliste ökosüsteemide keskele. Teisalt tuuakse üle maailma mitmeid näiteid, mille põhjal on selge, et meie senine suhtumine maailmaookeani kui lõputusse varasalve enam edasi kesta ei saa. Kõrge kvaliteedi ja suure eelarvega film, milles on üksipulgi lahti võetud üks maailma hetke ökoloogiliselt teravamaid valupunkte.
Rohkem infot: http://kinosoprus.ee/et/movie/ongenoori-otsas


FILM: VEEBISÕLTLASED / WEB JUNKIE

Linastusajad: 01.12.14 kell 12.00 ja 09.12.14 kell 12.00

Märksõnad: internetisõltuvus, infoühiskond, perekond, kultuuriline identiteet jne.
Filmi juhatab sisse: ajakirjanik Marti Aavik.
Hiina on esimene riik, kus on internetisõltuvus kuulutatud patoloogiaks ja üle maa on loodud ca 400 range režiimiga töö- ja õpilaagrit, kus sõltlasi pahedest loobuma õpetatakse. Filmi vaadates kerkib küsimus, keda siin üldse ravima peaks: kas mängureid, vanemaid või kogu ühiskonda? Rohkem infot: http://kinosoprus.ee/et/movie/veebisoltlane


FILM: VERI MOBIILTELEFONIS / BLOOD IN THE MOBILE

Linastusajad: 04.12.14 kell 12.00 ja 08.12.14 kell 14.00

Märksõnad: sotsiaalne vastutus, eetilised tõekspidamised, arengumaad, korruptsioon jne.
Filmi juhatab sisse: 08.12.14 Elina Rääk Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumist 04.12.14 seansi sissejuhataja täpsustamisel.
Režissöör Frank Poulsen kuuleb kuskilt, et telefonides kasutatakse haruldasi metalle, mille kaevamine ja müümine Kongos aitab rahastada sealset kodusõda. Reisi eesmärgiks on tõestada seos “konfliktmetallide” ja Nokia vahel, seades kahtluse alla viimase rahvusvahelise renomee ühe firmana, kellele on “ühiskondlik vastutustunne” oluline osa nende imagost.
Rohkem infot: http://kinosoprus.ee/et/movie/veri-mobiiltelefonis

 

FILM: BIG BOYS GONE BANANAS!*

Linastusajad: 02.12.14 kell 14.00 ja  09.12.14 kell 14.00

Märksõnad: sõnavabadus, meedia, korporatsioonid, keskkond, inimõigused jne
Filmi juhatab sisse: Inimõiguste Instituudi esindaja.
Rootsi dokumentaalfilmis näeme, kuidas suurkorporatsioon tajub oma brändi ja maine rikkumist ning reageerib täie jõuga. Banaanifirma Dole kaebab kohtusse režissöör Fredrik Gertteni ja tolle filmi “Bananas!*”. Vallandub terve jada jõulisi taktikaid, meediavõitlust ja avalike suhete möllu. Film “Big Boys Gone Bananas!*” jälgib neid sündmusi ja maalib selge pildi, mis tähendab võitlus sõnavabaduse eest.
Rohkem infot: http://kinosoprus.ee/et/movie/big-boys-gone-bananas

 

Oleme veendunud, et film kui žanr aitab noorel inimesel leida uusi ideid, siseneda erinevatesse maailmadesse, olla loov ning rääkida oma lugu. Sidudes filmi õppekavaga saame suurepärase töövahendi, mis üheaegselt läbib mitut teemat ning ainet.

Seansil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. 
Pileti hind õpilastele 2,5 €. Õpetajale on filmi vaatamine tasuta.  Lisainfo ja registreerimine: Kristel Lipand / kool@kinosoprus.ee / 56 495 730.


Lisaks dokumentaalfilmidele soovitame ühiskülastust mängufilmile: Belle ja Sebastien.
“Belle ja Sebastian” on tõeliselt südamlik ja seiklusrohke koguperefilm väikese poisi ja suure koera sõprusest. Prantsuse Alpides filmitud põnev teos pakub hingematvaid vaateid, inimlikult sooja lugu ja meisterlikke osatäitmisi nii kahe- kui neljajalgsetelt näitlejatelt.

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow