menuimage Must Käsi
Les Demoiselles de Rochefort

Kestus 2h 5m

Riik Prantsusmaa

Režissöör Jacques Demy

Osatäitjad Catherine Deneuve, Françoise Dorléac, George Chakiris, Jacques Perrin, Gene Kelly, Grover Dale

Keel Prantsuse, Inglise

Ehtprantslasliku sadamalinna suvisesse leitsakusse tõmbab pintslitõmmetena värsket värvi nädalavahetuseks keskväljakule saabuv rändetendus. Provintsielust tüdinud võluvad kaksikõed – balletiõpetajast Delphine (Catherine Deneuve) ja lootustandev muusik Solange (Françoise Dorléac) unistavad tõelisest armastusest ja suurlinnatuledes Pariisist. Nende ema igatseb minevikus kergekäeliselt mahajäetud kavalerit ning peab keskväljakul asuvat kohvikut, mis kujuneb võtmepaigaks ses pala-pala haaval lahtirulluvas ja omavahel põimuvate inimsuhete loos. Siin veedavad aega kaksikõdedest lummatud artistid ...Näita rohkem

Ehtprantslasliku sadamalinna suvisesse leitsakusse tõmbab pintslitõmmetena värsket värvi nädalavahetuseks keskväljakule saabuv rändetendus. Provintsielust tüdinud võluvad kaksikõed – balletiõpetajast Delphine (Catherine Deneuve) ja lootustandev muusik Solange (Françoise Dorléac) unistavad tõelisest armastusest ja suurlinnatuledes Pariisist. Nende ema igatseb minevikus kergekäeliselt mahajäetud kavalerit ning peab keskväljakul asuvat kohvikut, mis kujuneb võtmepaigaks ses pala-pala haaval lahtirulluvas ja omavahel põimuvate inimsuhete loos. Siin veedavad aega kaksikõdedest lummatud artistid Étienne (George Chakiris) ja Bill (Grover Dale) ning otsib oma naisideaali maalikunstnikust kaunishing Maxence (Jacques Perrin). Etenduse päeval kulmineeruva lõppakordi käigus ristuvad kõigi tegelaste teed taaskord ning õige pea selgub, kas õnne valem eksisteerib nende jaoks ka reaalses maailmas.

Prantsuse new wave filmilegendi Jacques Demy linateos on viimane tema mõttelises triloogias, millele eelnesid “Lola” (1961) ja “Cherbourgi vihmavarjud” (1964). Lihtsakoelisest narratiivist olulisemat rolli mängivad visuaalne kompositsioon, perfektne koloriit, virtuoossed tantsuseaded ja loomulikult Michel Legrandi võrratu muusika, mille koosmõju haarab vaataja ajastule omasesse fluidumi. Legrandi unikaalne ja jazzilik helikeel pakub tõelisi naudinguhetki ja ei jäta külmaks ka neid, kelle lemmikžanrisse muusikalid ei kuulu.

Kristiine Rebane

11.04 19:00

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow