Linastus & kohtumine tegijatega: Uued nuku- ja joonisfilmid

Linastuvad uhiuued nuku- ja joonisfilmid! Publikuga tulevad kohtuma filmide autorid!

ARMASTUSEST, rež Girlin Bassovskaja, 13 min, nukufilm
​Mees ja naine on juba aastaid abielus olnud. Kõik on talumatult tavaline ja lämmatavalt rutiinne nende armastuse katedraalis.
Midagi peab muutuma.
Kahe inimese vaheline ja nende sees olev valulik tühjus tuleb täita armastusega, sest teisiti on võimatu edasi elada.
Kas nad tunnevad ära, et nende kooselu ei ole juhus, vaid jumala plaan?

KOSMONAUT, rež Kaspar Jancis, 11 min 38 sek, joonisfilm
Vana Kosmonaut elab oma paneelmaja korteris samasugust elu nagu nooruspäevadel kosmosejaamas. Ta sooritab endiselt kangelaslikke missioone ja igatseb oma koduplaneedile jäänud lähedasi. Lähedastel on olukorrast teistsugune arusaam. Kas vanainimene on võimeline ühiskonnas kehtivate normidega toime tulema? Kosmonaut jääb kosmonaudiks. Lõpuni.

TALV VIHMAMETSAS, rež Anu-Laura Tuttelberg, 8 min 36 sek, nukufilm
Ühes maailma varjulises nurgas asub paik, kus kõik võimatuna näivad unistused ja fantaasiad saavad teoks. Vihmametsas keset lopsakat loodust elavad haprad portselanloomad. Metsikutes jõgedes saavad elu veidrad valged kivised olendid, inimsõrmelistel jalgadel linnud jahivad tiivulisi kalu, lülilised ämblikud püüavad oma püünistesse miniatuurseid tantsijannasid… See on sürreaalne maailm, kus ei kehti loogika: aeg kulgeb siin kummaliselt, asukateks on ennenägematud olendid, loodus on eksootiline, samas tuttavlik, loodushelid tekitavad segase tunde – on see vihmamets või põhjamaine männimets. “Talv vihmametsas” on sürrealistlik animafilm troopilises vihmametsas, kus segunevad Mehhiko loodus, keraamilised sürreaalsed olendid, eesti muusika ja troopilise vihmametsa ning põhjamaise looduse hääled.

ORPHEUS, rež Priit Tender, 12 min 48 sek, joonisfilm
Orpheuse muusikast joobuvad kõik - isegi loomad ja taimed. Tema laul suudab ka oma kadunud kallima, Euredike, allilmast tagasi tuua. Ainsaks tingimuseks on, et Orpheus ei tohi enne elavate maale jõudmist tagasi vaadata, et näha kas tema armastatu talle ikka järgneb.

TIIVAD, rež Riho Unt, 12 min 30 sek, nukufilm
Leiutaja Jaan Tatika lennukad unistused taevalaotusse tõusta on saamas reaalsuseks, kui temaga liitub sajanditevanune Leonardo da Vinci vaim.
Pilvepiirile, sinna, kus kohtuvad unistused ja reaalsus, suundub tiivulise olendina aga hoopis Jaani naine Liisa, kes hullumeelsuse ja geniaalsuse kõrval oli jäetud unustusse.

 

Pilet kõigile 6.50€!

Eriprogrammi Linastus ja kohtumine tegijatega kirjeldus

Kohtu filmiloojatega! Filme vaadata on mõnus, aga tore on kuulda ja näha ka neid, kes on filmide tegemistega seotud. Antud sari annab võimaluse kohtuda enamasti kodumaiste filmide tegijatega, kuid aegajalt tuleb sekka ka võõramaiseid tegijaid. See on põnev võimalus koos värske filmi linastusega ka autorite, näitlejate või filmimeeskonnaga mõtteid vahetada.

Järgmised filmid Linastus ja kohtumine tegijatega sarjas

Linastus ja kohtumine tegijatega: Rain

23.09.2020
17:00

Mees metsast

08.10.2020
20:30

Varasemalt Linastus ja kohtumine tegijatega sarjas linastunud filmid

Linastus ja kohtumine tegijatega: Prazdnik

11.09.2020

Linastus ja kohtumine tegijatega: Jelgava'94

22.08.2020

Linastus ja kohtumine tegijatega: Õiglus

17.07.2020

Linastus ja kohtumine tegijatega: Sipsik

21.02.2020
  •  
  • 1 / 18