menuimage Must Käsi
#Klassiga kinno
Plastikust planeet

Kestus 1h 35m

Riik Austria, Saksamaa

Režissöör Werner Boote

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

Plastik on odav ja praktiline materjal. Meie oleme plastikuajastu lapsed. Sünteetika võib püsida lagunematult maa all või vee sees kuni 500 aastat ning seetõttu kahjustada meie hormoonsüsteemi lisaainetega, mis on meile tihti tundmatud. Kas sa teadsid, et sinu vereski on plastikut? Režissöör Werner Boote näitab oma uurivas dokumentaalfilmis, et plastik on muutunud globaalseks hädaohuks. Ta esitab küsimusi, mis puudutavad meid kõiki: Miks me ei muuda oma tarbimisharjumusi? Miks tööstus ei reageeri ilmselgetele hädaohtudele? Kes peaks vastutama kõrbetesse ja meredesse kuhjuvate prügimägede ee...Näita rohkem

Plastik on odav ja praktiline materjal. Meie oleme plastikuajastu lapsed. Sünteetika võib püsida lagunematult maa all või vee sees kuni 500 aastat ning seetõttu kahjustada meie hormoonsüsteemi lisaainetega, mis on meile tihti tundmatud. Kas sa teadsid, et sinu vereski on plastikut? Režissöör Werner Boote näitab oma uurivas dokumentaalfilmis, et plastik on muutunud globaalseks hädaohuks. Ta esitab küsimusi, mis puudutavad meid kõiki: Miks me ei muuda oma tarbimisharjumusi? Miks tööstus ei reageeri ilmselgetele hädaohtudele? Kes peaks vastutama kõrbetesse ja meredesse kuhjuvate prügimägede eest? Kes sellest mängust võitjana välja tuleb? Ja kes jääb kaotajaks?

 

Linastusajad: 30.aprill 14.00 ja 20.mai 14.00.

Sissejuhataja: Kristiina Kerge organisatsioonist Kuhuviia

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Klassiga kinno”?

Kino on aknaks teadmiste maailma! Kino Sõprus näitab põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme õpilastele, aga ka ülikooli spetsiaalsetele õppetoolidele sobilikke dokumentaalfilme. Sarja raames näitame rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud dokumentaalfilme ning igale filmile vastavalt ettevalmistatud õppematerjalide abil avatakse keeruliste ja põnevate teemade telgitaguseid.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow