PÖFF 2019: Finky

Dathaí Keane alustas oma karjääri monteerijana, nüüdseks on ta mitme telesarja ja auhinnatud dokumentaalfilmi režissöör. Tema esimene täispikk mängufilm on särtsakas ja enesekindel debüüt, mis räägib oma eluga ummikus olevast muusikust ja nukumeistrist nimega Finky (nimiosas sümpaatne Dara Devaney). See omanäoline iiri film on tõeline meeltelaeng, omamoodi sõit Ameerika mägedel.

Kui Finky röövib ühel õhtul kohalikult bossilt rahapataka ja põgeneb koos parima sõbraga Šotimaale, loodab ta keerata oma elus täiesti uue lehe. Kuid paraku ei lähe asjad sugugi nii: Finky satub autoõnnetusse ja jääb selle tagajärjel ratastooli. Ning just siis, kui ta tahab kõigele käega lüüa, värvatakse ta vägivaldsesse ja avangardistlikku tsirkusetruppi. Sealt alates läheb kõik veel kummalisemaks ning piir reaalsuse ja fantaasia vahel hägustub veelgi.

Üks mis kindel – mineviku eest pole võimalik põgeneda ning Finky peab oma pattude ja deemonitega silmitsi seisma, tahab ta seda või ei.

Dathaí Keane’i psühholoogiline draama räägib elust, surmast ja minevikuga rahu tegemisest. Liigutav lugu, mis on lausa loodud suurele ekraanile.

Filmis kõlab nii iiri kui gaeli keel, võtted toimusid Galways ja Glasgow’s.

Liisi Rohumäe

Eriprogrammi PÖFF 2019 kirjeldus

PÖFF vallutab taas kino Sõpruse, sel aastal 15. novembrist kuni 1. detsembrini!

1997. aastal asutatud Pimedate Ööde filmifestival ehk PÖFF kuulub Põhja-Euroopa suurimate filmifestivalide sekka, olles üks maailma 15st A-kategooria võistlusprogrammiga festivalist. Festivali pileteid on võimalik soetada PÖFFi veebilehelt 2019.poff.ee, kõikidest Piletilevi müügikohtadest üle Eesti ning internetist aadressil www.piletilevi.ee.

Varasemalt PÖFF 2019 sarjas linastunud filmid

PÖFF 2019: Esimene armastus

01.12.2019

PÖFF 2019: Salajane

01.12.2019

PÖFF 2019: Rohelisem muru

01.12.2019

PÖFF 2019: Psühhoosia

21.11.2019
  •  
  • 1 / 10