Rebels of the Neon God

Aasia kaasaegse kino üks omanäolisemaid lavastajaid Ming-lian Tsai kinnistas end Taiwani n.ö. “teise laine” oluliseimate tegijate hulka juba oma debüütfilmiga “Rebels of the Neon God”.  Inimliku kire ja inimeseks olemise kompromissitu ja esteetiliselt suursugune kujutamine on saanud Tsai kaubamärgiks ja need, kes otsivad tema filmidest kinematograafilist täiust, ei pea pettuma.

Üdini cool’i linnavesterni “Rebels of Neon God” peategelased on elu mõtet otsivad noored armunud, kes veedavad ööd mootorratastega kihutades, seksides, juues ja suitsetades ning aeg-ajalt tühjendavad mõne telefonikioski müntidest, et saadud rahast videomänge mängida.

Väsimatult plinkivad suurlinna tuled, sipelgatena siblivad inimesed ja autod, troopilised tormid ja lõputult kallav vihm iseloomustab miljonite kodu Taipieid. Läbi neoontulede kumab ka killukesi viiteid iidsele kultuurile ja peategelase emagi usub, et poeg on hiina klassikalise mütoloogia võimsa aga sõnakuulmatu ja ilmpulssiivse lapsjumala Nezha reinkarnatsioon.
Tsai kaunis film vaatleb nukra lummusega noort, mässavat ja segaduses inimhinge moodsas suurlinnas ja selles vaatlemises on miski magusvalus elu hurm, mille tõttu ikka ja alati Tsai filmide juurde tagasi pöördutakse.

 

Filmi toob kohale DHL!