TÄIELIKUD ALGAJAD

"Töötasin koolist lahkudes umbes kuus kuud kunstnikuna reklaamiagentuuris. Ma täiesti jälestasin seda ja enamusi kolleege, eriti bosse. Neid iseloomustas veider suutmatus valida briti ja ameerika aktsendi vahel, mida tundus lahe Vendice'i tegelaskujule lisada. Mulle meeldis teda mängida, sest ta on selline kaabakas."
David Bowie

1950ndate Inglismaa. Teddy’d ja mod’id. Rassidevahelised pinged. Colin (Eddie O’Connell) on algaja moefotograaf, kes on lootusetult armunud modell Crepe Suzette’i (Patsy Kensit). Suzette’i karjäär saab hoo sisse ning Colin jääb maha tolmusesse teeperve. Lootuses saada kuulsaks (ja saada tagasi Suzette) pöördub Colin reklaamimees Vendice Partnersi (David Bowie) poole, kes lubab poisist teha tõelise staari. Õigete sammude tulemusena kuulsus ka tuleb, aga millise hinnaga? Samal ajal käärivad Colini kodukandis rassilised pinged ja kui sinna siginevad ka kahtlase agendaga teddy-boy’d, kes tahavad ümbruskonda üle võtta, saab Colin aru, et midagi on valesti.

Julien Temple’i haarav ja kummaline rokkmuusikal on ühe jalaga Broadwayl ja teisega MTV’s. Värve pole kokku hoitud ja tegelaste eksalteeritud mängumaneer ning kunstlikult üles pumbatud cool dialoog mõjuvad nii võluvalt kui valusalt, olles selgeks meenutuseks 50ndate muusika- ja noortefilmide stiilist. Temple on ennekõike tuntud oma lugematute rokifilmide poolest – Sex Pistolsi “The Sound and the Fury” ja “The Great Rock ‘n’ Roll Swindle” või Glastonbury-dokk näiteks. Debüüt-mängufilmile “Täielikud algajad” järgnesid mitmed teised (ja kohati veel veidramad) filmid ning ka Bowiega tegi ta hiljem veel mitu korda koostööd, tehes talle mitu muusikavideot.

“Täielikud algajad” on ühtaegu nunnu ja natuke piinlik vaatamine. Aga kus võiks veel näha hiigel-trükimasinal tantsivat ja laulvat David Bowiet?