Toidufilmide festival 2019: KUMMITUSLAEVASTIK

Režissööride Shannon Service’i ja Jeffrey Waldroni loodud silmiavardav ja hingekriipiv dokumentaalfilm paljastab ahnuse ja tarbimise mõju lisaks meid ümbritsevale ka inimestele endile. Taimaa kalapüügitööstus varustab paljusid riike mereandidega ent nõudlus ületab mõistlikud võimalused ja sealne tööstus on lahendanud tööjõupuuduse tellimuste täitmiseks šokeerival moel. Värbajad on asendunud inimkaubandusega tegelevate hingetutega, kes röövivad olematute hindade eest kohalikke mehi, et need aastakümneteks orjastada kalalaevadele tellimusi täitma.
Olukorda on asunud päästma julge ja altruistlik Patima Tungpuchayakul, kes on pühendunud sellele, et röövitud mehed koju tuua.

Järgmine kord, kui mereande restoranis tellite või külmutatud kujul poest ostate – küsige endalt, kas te teate, kes need püüdnud on...

Ligikaudu 4000 meest on värskeima seisuga Taimaa kalalaevadele orjastatud.


Film linastub tai keeles, inglise keelsete subtiitritega.
Pilet 6€
 

Seanssi korraldab Food Film Festival MTÜ.

Eriprogrammi Toidufilmide festival 2019 kirjeldus

Eesti esimene gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival toimub 2019. aasta kevadel, 11. – 14. aprillini Kinos Sõprus.

Piilume nii kulinaarsete geeniuste tegemistesse kui ka toidumaailma pahupoolele. Uudistame, uurime, mõtleme kaasa, arutleme, pakume elamusi ja naudinguid.

Kui kõht läheb tühjaks, saab olema väärt filmielamus. Kui kõhus hakkab keerama, saab see samuti olema väärt filmielamus.

Üritust korraldab Food Film Festival MTÜ.

Varasemalt Toidufilmide festival 2019 sarjas linastunud filmid

Toidufilmide festival 2019: ALAIN DUCASSE‘I OTSIMINE

12.04.2019

Toidufilmide festival 2019: Fermenteeritud

13.04.2019

Toidufilmide festival 2019: 6-DOLLARILINE KOHVITASS

14.04.2019

Toidufilmide festival 2019: PINGE –(R)EVOLUTSIOON KÖÖGIS

12.04.2019
  •  
  • 1 / 2