TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: TOIDUVÕITLEJA

Ronni Kahn oli varem osaline Austraalia iga-aastase 20 miljardi dollari suuruse toidujäätmete ülejäägi tekkimises, kui ta juhtis edukat korporatiivürituste ettevõtet, mis produtseeris miljoni dollarilisi õhtusööke. Kuid mingil hetkel mõistis ta korraliku toidu äraviskamise absurdsust, vahetas kapitalismi ühiskondliku aktivismi vastu ja asutas 2004. aastal toidupäästmise heategevusorganisatsiooni OzHarvest.

Nüüd survestab ta poliitikuid ja suuri ettevõtteid ebamugava tõe paljastamisega: neli miljonit tonni söödavat toitu visatakse igal aastal Austraalias ära, samal ajal kui kuni kaks miljonit austraallast kannatab toidupuuduse tõttu. Lisaks satuvad need toidujäätmed prügilasse, kahjustades keskkonda kasvuhoonegaaside tekkimisega. Kahe aasta jooksul ja neljal mandril filmitud "Food Fighter" jälgib Ronni ristisõda ülemaailmse toidujäätmete skandaali vastu. Tunnistades, et tal puudus julgus oma kodumaal apartheidi režiimi vastu astuda ja võidelda, jälgib „Toiduvõitleja” ka Ronni teed lunastusele - inspireeriv naine soovib oma minevikuga rahu sõlmida.

Eriprogrammi Toidufilmide festival 2020 kirjeldus

17. - 20. septembrini vallutavad Kino Sõpruse ekraani uusimad ja kvaliteetsed toidudokumentaalid. Sel korral piilutakse nii kulinaarsete geeniuste tegemistesse kui ka toidumaailma pahupoolele. Filmivaliku aluseks on uhiuued ja siinmail seninägematud dokumentaalfilmid, mis on kandvad nii aja - kui ka asjakohasuselt, tehnilise kvaliteedi poolest, inspireerivad, mõtlema panevad ja kallutamata.

Filmid linastuvad inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.
Pilet kinoseansile on 6€. 

Piletimüük algab 1. septembril kell 10:00.

Toidufilmide festivali korraldab Food Film Festival MTÜ.

Varasemalt Toidufilmide festival 2020 sarjas linastunud filmid

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: SUURIM VÄIKE TALU

18.09.2020

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: ETAPP – KULINAARIAPRAKTIKA

20.09.2020

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: FUNKE

20.09.2020

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: TAEVALIK MAITSE

19.09.2020
  •  
  • 1 / 3