TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: VARJUS KASVANUD KOHV

Paulig Eesti esitleb: “Varjus kasvanud kohv”

Kohvi kasvatatakse maailma kõige bioloogilisemalt mitmekesisemates piirkondades ekvaatori läheduses; peamiselt kohtades, kus metsaraie peatamine mängib olulist rolli kliimamuutuste negatiivsete tagajärgede minimeerimisel. Enamikku kohvi kasvatatakse monokultuurina, sageli ei arvestata selle kasvatamisel pinnase olukorra, kohaliku ümbruse ega farmides töötavate inimestega.

Õnneks saab kohvi toota tõeliselt säästlikul viisil troopikas põlispuude varjus, kaitstes eluslooduse jaoks olulist elupaika ning pakkudes samal ajal keskkonnale ja põllumajandustootjale hulgaliselt ökoloogilisi ning majanduslikke eeliseid.

“Varjus kasvanud kohv/Shade Grown Coffee” annab ülevaate kohvi valmistamise protsessist, alates küpsete marjade korjamisest kuni täiusliku kohvitassi valmistamiseni. Kirglikud kohvifarmerid, röstijad ja baristad kogu maailmast näitavad, kuidas me kõik saame nautida säästvamat tassitäit - ja helgemat homset. Nii kohvihuvilistele kui ka loodusesõpradele mõeldud dokumentaalfilmi eesmärk on süvendada vaatajate arusaamist oma rollist tarbijana ja panna neid lugu pidama oma järgmisest kohvitassist.

Eriprogrammi Toidufilmide festival 2020 kirjeldus

17. - 20. septembrini vallutavad Kino Sõpruse ekraani uusimad ja kvaliteetsed toidudokumentaalid. Sel korral piilutakse nii kulinaarsete geeniuste tegemistesse kui ka toidumaailma pahupoolele. Filmivaliku aluseks on uhiuued ja siinmail seninägematud dokumentaalfilmid, mis on kandvad nii aja - kui ka asjakohasuselt, tehnilise kvaliteedi poolest, inspireerivad, mõtlema panevad ja kallutamata.

Filmid linastuvad inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.
Pilet kinoseansile on 6€. 

Piletimüük algab 1. septembril kell 10:00.

Toidufilmide festivali korraldab Food Film Festival MTÜ.

Varasemalt Toidufilmide festival 2020 sarjas linastunud filmid

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: SUURIM VÄIKE TALU

18.09.2020

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: ETAPP – KULINAARIAPRAKTIKA

20.09.2020

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: FUNKE

20.09.2020

TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: TAEVALIK MAITSE

19.09.2020
  •  
  • 1 / 3