UMBERTO D.

Itaalia neorealistliku kino esifiguur Vittorio De Sica tõestas oma geniaalsust mitmete Oscariga pärjatud filmidega (“Shoeshine”, “Bicycle Thieves”).
Kuldmehikeseta jäänud De Sica “Umberto D.” on aga see teos, mida kriitikud peavad üheks kõigi aegade võimsaimaks filmiks. Ja seda täiesti põhjendatult - “Umbero D” murrab päris kindlasti iga filmivaataja südame.

Äärmiselt lihtne, siiras ja ilma igasuguse liigse draamata teose keskmes on vanahärra Umberto, kelle ainus soov on veeta vanaduspäevad rahulikult koos oma väikese koera Flikega. Kui ihne majaomanik Umberto tänavale tõstab, on vaesusest häbini vaid üks samm.
Liigutava loo peategelaste Umberto ja Flike armastus üksteise vastu on täis puhast hoolivust ja rõõmu teineteise olemasolu üle. Meeltliigutavate pingutustega üritavad nad kokku jääda ka kõige raskemal hetkel ja valus on vaadata nende hingepiinasid, kui ellujäämiseks tuleb lahku minna.

Valusalt ühiskonna südametunnistusele koputav ja sotsiaalsele vastutustundetusele osundav intiimne draama on küll talumatult aus aga tõenäoliselt maailma kõige ilusam film inimväärikusest.

 

Pileti hind 6€!

Filmi toob kohale DHL.