We Come as Friends

Austria filmitegija Hubert Sauperi tänavu Sundance festivalil eriauhinna pälvinud meisterlik dokumentaalfilm uuskolonialistide kuritegelikust Lõuna-Sudaani ärakasutamisest on jahmatavalt karm pilk tegelikkusele.

Kuue aasta jooksul valminud film keskendub maailma kõige nooremale riigile Lõuna-Sudaan, mis sai iseseisvaks alles 2011. aastal. Lähemal vaatlusel selgub kiiresti, et iseseisvusest on asi kaugel.

Lummava fotograafiaga Sudaanis toimuvad õudused meie ette laotava filmi kainestav sõnum on, et iseseisvus ei tähenda Aafrikas mitte midagi, kui sul on maavarasid, millest rikkamad riigid kasu saavad lõigata.
Kurvalt äärmises vaesuses ja hariduseta elavad sudaanlased ei saa arugi, milliseid koledusi Hiina, Briti ja USA kolonialistid nende maade ja varaga korda saadavad ning seda kõike vaid ahnuse nimel.

Jalustrabav šokiteraapia kõigile neile, kes arvavad, et elu on ilus nagu lill.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

DOKIÕHTU #63: OTSIDES EVAT

19.10.2020
18:30

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #62: Amazing Grace

07.09.2020

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020
  •  
  • 1 / 16