AD ÖÖPROGRAMM: VIVE L’AMOUR

Peale seda, kui Animated Dreamsil näidati esimest korda British Animation Awardsi poolt kokku pandud paremikku teemal "Iha ja seksuaalsus – animeerides alateadvust", on hilisõhtune ööprogramm täiskasvanutele saanud Animated Dreamsi tõmbenumbriks. Oleme jätkanud traditsiooni ja pannud juba mitmendat aastat järjest kokku spetsiaalse programmi, mis puudutab inimkonnale igipõlist teemat - armastust ja inimsuhteid, kust ei puudu ei iha, seks, emotsioonid ega eneseiroonia. Ööprogrammist leiab humoorikaid nostalgilisi pilguheiteid puberteedieale, kus esimene arm alles tärkab ja hormoonid on hakanud end ootamatult ilmutama ("As Boys Grow").
Tänapäeval on armastus ja iha lisaks filmidele ning meediale ka tihedalt seotud interneti- ja arvutimängukultuuriga. Armastust otsitakse aina enam väljaspoolt "päris elu", soovettekujutelmadega toidetakse oma fantaasia vilju ning virtuaalsus annab reaalsusest kaugenemisele hoogu juurde (" Pixel Joy", "Ophelia"). Vaatamata teemade tõsidusele, on tegemist pigem lihtsa ja naerutavalt vürtsika programmiga, kus vahelduvad mängulisus, mis piire ei tunne ning realistlikult jutustav stiil. Erilisteks üllatajateks on kaks pöörast muusikavideot – Hong Kongi päritolu "No one remains virgin" ning Jaapani "Ketsujiru juke", mis löövad pahviks oma süüdimatu absurdi ning pöörase kompleksivabadusega.
Niiet taaskord koorime lahti erootilise alateadvuse ja varjatud ihad ning laulame ülemlaulu põlvist nõrgaks võtvale armastusele. Kui mängufilmid kubisevad seksuaalsuse kujutamisel tihtipeale läbimängitud klišeedest ja panustavad teinekord lihtlabasele seksapiilile, siis animafilmis võib tulemus olla isegi aistingulisem kui realistlikus mängufilmis. Hullumeelsus ning heatahtlik huumor on samuti garanteeritud.
Mari-Liis Rebane
Programmi koostaja

 

Pikslite mõnu
Pixel Joy
Prantsusmaa/France 2012, 2'10
REŽ/DIR: Florentine Glerier
Prod: Florentine Glerier

Kui pikslid omaette lustivad...

When pixels enjoy themselves...

Hautis
Braise
Prantsusmaa, Belgia/ France, Belgium 2013, 7'
REŽ/DIR: Hugo Frassetto
Prod: Arnaud Demuynck

Ühel õhtul linna peal purjutades petab noormees oma kallimat kauni ja lopsaka inglannaga. Kolm sõpra näevad seda pealt ja kommenteerivad juhtunut. Filmis tõmmatakse paralleel selle jutuajamise ja kahe armunu embuse vahel.

During a drunken night out, a young man cheats on his girlfriend with a beautiful and exuberant English woman. Three of their friends watch and comment on this event. A parallel is created between that conversation and the embrace of the two lovers.

Lehtedega tüdruk
The Girl With Leaves
Sveitš/Switzerland 2013, 6'
REŽ/DIR: Marina Rosset
Prod: Marina Rosset

Üks kala sureb ära. Üks mees läheneb puude vahelt. Metsas juhtub kummalisi asju, kuid lõpp hea, kõik hea.

A fish dies. A man approaches through the trees. Strange things are happening in the forest, but all's well that ends well.

Billi taevas
Billie's Blues
Prantsusmaa/France 2013, 14'
REŽ/DIR: Louis J. Gore
Prod: Sébastien Hussenot

Billie Broussard on mustanahaline ja lihtsameelne neiu. Kuid peagi tõdeb ta, et mässumeelsest armastusest võrsub tragöödia. Tragöödia, mis võinuks ta lõhki kiskuda, kui ta poleks uskunud oma vanaema voodoo-väesse... Selle sünge loo arenedes kasvab Billiest naine ning ta otsustab vastu hakata. Ja mitte laulmist jätta...

Billie Broussard is young, black and has the innocence of youth. But she soon realises that rebellious love gives birth to tragedy. A tragedy that would have torn her up had she not believed in her grand mother's old Voodoo power...As this dark story unravels, Billie grows into a woman and decides to fight back. And to keep on singing...

Kidakeelsed
Tongue-tied
Prantsusmaa/France 2012, 4'
REŽ/DIR: Lucrèce Andreae
Prod: Lucrèce Andreae
Tehnika/Technigue: joonis/drawn

Me oleme baaris, kus iga laua juures seisab kaks tooli ja neil istuvad erinevad paarikesed... Iga mõne minuti tagant vahetavad kõik inimesed oma kohtingupartnerit – selline on mängu reegel!

We're in a bar in which there are two seats to each table and various couples... Every few minutes, the men and their dates for the evening change around – it's the rule of the game!

Keegi ei jää süütuks
No One Remains Virgin
Hong Kong 2013, 4'40
R: Wong Ping
Prod: Wong Ping

Olukord tänapäeval Hiinale kuuluvas Hongkongis.
See on lõpp
Konglomeraadid on meie maa jõhkralt lõhki kiskunud
Kõikjal linnast käivad uusarendused
Nende õitsev äri on meid kodutuiks jätnud
Kas maailm lõpebki nii,
nagu me oleme unistanud?
Hävitage selle kaosega meid kõiki korraga
Laske meid vabaks
nagu tuules lendav tuhk

Ketsujiru Juke
Ketsujiru Juke
Jaapan/Japan 2013, 3'
REŽ/DIR: Sawako Kabuk
Prod: Yusuke Horaguchi

Armastus (või armunud olemine) on võimas asi, mis annab meie elule värvi, kuid armastus pole alati silmaga nähtav ning vahel on see ähmane ja üürike. See film püüabki väljendada sellist põgusat armastust, saateks minu sõbra loodud kaver biitlite laulust "Here, There And Everywhere".

Love(or being in love) is a wonderful thing that colors our life, but
love is not always visible and sometimes is vague and ephemeral. This
film is to express such a short-lived love putting on The Beatles's "Here, There and Everywhere" covered by my friend.

Langev Floyd
Fallin Floyd
Holland/Netherlands 2013, 7'
REŽ/DIR: Albert 't Hooft, Paco Vink
Prod: Il Luster Films

Pärast Floydi kokkuvarisemist võtavad tema psüühilised probleemid väikese deemoni kuju, kes tungib tema elu kõigisse aspektidesse.

After Floyd's break-up, his psychological problems take form as a small demon that intervenes in all aspects of his life.

Kui poisid kasvavad
As Boys Grow
Holland/Netherlands 2013, 5'
REŽ/DIR: Charlotte van Otterloo
Prod: Lemming Film

Iga kord, kui Ben näeb mõnd kaunist tüdrukut, koonduvad kõik tema kehas peituvad muusikud kokku, et poisi ninas paraadi mängida. Muusika, mis algab laheda funk-džässikontserdina, lõpeb suure aevastusena – ja nii iga jumala kord! Ben häbeneb seda ja tunneb end üksildasena... kuni ta ühel heal päeval märkab tüdrukut, kes aevastab nii kõvasti, nagu ta iial varem pole kuulnud.

Whenever Ben spots a cute girl, all the musicians in his body come together for a parade in his nose. What starts as a concert of upbeat funky jazz music, ends in a big sneeze - every time! Ben is ashamed and feels lonely.....until the day he notices a cute girl sneezing so loud like he has never seen before.

Ophelia: Armastuse ja privaatuse sätted
Ophelia: Love & Privacy Settings
Saksamaa/Germany 2013, 3'41"
REŽ/DIR: Bin Han To
Prod: Bin Han To

Kui avalikuks võivad su mõtted muutuda, enne kui asi piinlikuks läheb? Millised räpased mõtted võivad sulle häda kaela tuua? Sellised küsimused vaevavad meie kangelast Hubertit. Tema mõtted hõljuvad ta pea kohal jutumulli sees ja on kõigile selgelt näha. Filmis näeme, millised katsumused ootavad Hubertit siis, kui ta asub endale kallimat otsima.
Komöödia "privaatsuse lõpust".

How exposed and public can your thoughts become before it gets embarrassing? Which dirty thoughts could get you into trouble? That's the problem of our protagonist Hubert. Anyone can clearly read his thoughts in a speech balloon floating above his head. In our film we accompany him on his challenging search for a girlfriend.
A comedy about „The End of Privacy".

Armastuslugu
Love Story
Poola/Poland 2013, 1'
REŽ/DIR: Karolina Specht
Prod:Karolina Specht

Armastuslugu – lühike ja irooniline lugu armusuhetest. Püüe vastata küsimusele, mida teha murtud südamega.

Love Story - A short and ironic tale about relationships. An attempt to answer the question of what to do with a broken heart

Eksprompt
Impromptu
Kanada/Canada 2013, 12'21''
REŽ/DIR: Bruce Alcock
Prod: Tina Ouellette, Annette Clarke, Michael Fukushima

Chuck ja Sylvie on vaja maha pidada üks tõsine jutuajamine. Aga Sylvie otsustab peale paari kokteili hoopis kolleegid külla kutsuda.

Chuck and Sylvie have needed to have a serious talk for a while. But following a boozy cocktail hour, Sylvie spontaneously invites a dozen of her colleagues over for dinner.