menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Bullitt

криминал thriller

Продолжительность 1h 54m

Страна USA

Режиссёр Peter Yates

Hing, see maksab raha.”

Briti filmilavastaja Peter Yates’i esimene Hollywoodis tehtud töö oli ilmselt ka tema karjääri parim film, kuna “Bullitt” suudab täita peaaegu kõik kriteeriumid, mida võiks eeldada stiilipuhtalt meistriteoselt. See on lugu San Francisco politseiuurijast Frank Bullittist (Steve “King of Cool” McQueen), kes peab bürokraatia kiuste veetma nädalavahetuse maffia hästi organiseeritud mõrtsukate eest tähtsat tunnistajat kaitstes. “Bullitt” ei alahinda vaatajat, vaid usaldab tema tähelepanulikkust märgata pisidetaile ja karakterite vahelist dünaamikat, mi...Показать больше

Hing, see maksab raha.”

Briti filmilavastaja Peter Yates’i esimene Hollywoodis tehtud töö oli ilmselt ka tema karjääri parim film, kuna “Bullitt” suudab täita peaaegu kõik kriteeriumid, mida võiks eeldada stiilipuhtalt meistriteoselt. See on lugu San Francisco politseiuurijast Frank Bullittist (Steve “King of Cool” McQueen), kes peab bürokraatia kiuste veetma nädalavahetuse maffia hästi organiseeritud mõrtsukate eest tähtsat tunnistajat kaitstes. “Bullitt” ei alahinda vaatajat, vaid usaldab tema tähelepanulikkust märgata pisidetaile ja karakterite vahelist dünaamikat, mis teeb sellest ühe kõige sujuvamalt kulgeva politseipõneviku, mis kunagi tehtud. Operaator William A. Frakeri kaameratöö loob loomuliku õhustiku, mis tagab selle, et filmi visuaalsete elementide terviklik kooskõla säilib nõnda, et miski ei häiri loo jälgimist - kaadrite rütm ja võttenurkade leidlikud lahendused köidavad ja üllatavad ning aitavad lugu jutustada. Lalo Schifrini taustamuusika vahetub naturaalsete helidega ja säilitab pinevust.

Ning siis on loomulikult filmis üle kümne minuti kestev tagaajamisstseen, mille jooksul jälitatavast saab jälitaja ning San Francisco tänavad muutuvad õigluse- ja verejanuliste uljaspeade mängukanniks. Erinevatel andmetel kestis üksnes tagaajamise üles võtmine kolm kuni viis nädalat ja selle geniaalne kokku lõikamine tõi monteerija Frank P. Kellerile Oscari. Tegemist on montaažikunsti legendaarse maamärgiga filmiajaloos. “Bullitt” on 1960. aastatel tekkinud nö “uue Hollywoodi” kohati teenimatult varju jäänud pärl, mis toob suurepäraselt esile selle, kui oluline on põnevuse ja kaasahaaravuse tekitamiseks saavutada tasakaal kunstilise üldistuse ja elulise usutavuse vahel. See on film, mis näitab Steve McQueeni suurust näitlejana ning tegi temast igaveseks Hollywoodi A-klassi staari. “Bullitt” suutis ühendada originaalsuse, lihtsuse ja publikumenu, mida lihtsalt peab kinosaalis kogema. Selliseid filme enam ei tehta.

Sünopsise autor Johannes Lõhmus

Показать меньше
Что такое спецпрограмма “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Veebruari armukuu!

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Фильмы из той же серии

следующий 12.02.2023 Püha Sõprus: Enne päikesetõusu
следующий 19.02.2023 Püha Sõprus: Enne päikeseloojangut
следующий 26.02.2023 Püha Sõprus: Enne südaööd
следующий 05.03.2023 Püha Sõprus: Olles John Malkovich
следующий 12.03.2023 Püha Sõprus: Kuidas kirjutada kassafilmi
следующий 19.03.2023 Püha Sõprus: Ohtliku mehe pihtimus
следующий 26.03.2023 Püha Sõprus: Karge meele igavene sära
следующий 02.04.2023 Püha Sõprus: Trainspotting
следующий 09.04.2023 Püha Sõprus: Läbi hägu
следующий 16.04.2023 Püha Sõprus: Reekviem unelmale
следующий 07.05.2023 Püha Sõprus: Ronin
следующий 14.05.2023 Püha Sõprus: Punane ring
следующий 28.05.2023 Püha Sõprus: Prantsuse sidemees
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow