Dean Blunt (UK)

VÄLJA MÜÜDUD!

Kino Sõprus jätkab kontserdisarjaga Kino Sõprus Live!

Vahelduseks klubides toimuvatele kontserditele, kus on tavapärane, et peaesineja astub lavale paar tundi peale keskööd, on Kino Sõprus Live õhtupoolikul algav istumiskontsert. Seekordseks esinejaks on võimatult salapärane Dean Blunt Inglismaalt.

Dean Blunti soolokarjäär on suhteliselt värske. Blunt ja Inga Copeland alustasid Hype Williamsi nime all muusika lindistamist aastal 2009. Möödunud aastal ilmunud albumil “Black Is Beautiful” kandis duo juba uut nime - Dean Blunt & Inga Copeland. Pärast seda on nii Dean kui Inga keskendunud eelkõige soololoomingule.

Viimase aastaga on Blunt jõudnud valmis kaks sooloplaati (“The Narcissist II” ja “The Redeemer”), lavastanud Śveitsis näidendi “Lord Knows”, avanud näituse Los Angelesis ning esinenud muuhulgas Hollywoodis koos ameeriklasest plaadifirmakaaslase James Ferraroga. Sooloplaadid on ta väljastanud omaenda plaadifirma World Music (mille ülemuseks Ameerika plaadifirma Hippos In Tanks) ridadest. Ikka ja endiselt on Blunt suutnud jääda anonüümseks – ta keeldub intervjuudest või söödab ajakirjanikele valeinformatsiooni, keerutab õhku müüte ning annab värskest loomingust aimu (ja segab jälgi) 10-sekundiliste Youtube'i klippide kaudu.

Tänavu mais ilmunud “The Redeemer” on paljude välismaiste muusikaväljaannete hinnangul aasta 2013 üks silmapaistvamaid albumeid. Plaat, mille muusika erineb totaalselt sellest, mida Blunt Hype Williamsiga tegi. Siin on ta hägu ja varjude, efektide ja müra seest välja astunud, tema vokaal on esiplaanil, taustaks laulavad koorid ning mängib orkester. Areenis sai “Redeemer” nädalaplaadina maksimumpunktid, kriitik Lauri Tikerpe kirjutas: “Värisege, jumalakartmatud. Kui te selle plaadi endale ostate, siis võib-olla antakse teile andeks, et te kõik olete joodikud, liiderdajad, laiskvorstid, tainapead, hipsterid, muusika- ja filmipiraadid. Sest siin on purgatoorium, kus patud põlevad eriti heleda leegiga ja südamed murduvad praksudes nagu munakoor.”

Dean Blunti kontserdid on haruldased, kunagi ei või teada, kes on lavale kaasatud (Hype Williamsi esinemistel on kaasa teinud nii õliste musklitega kulturistid kui terve esinemise vältel trenaźööril sörkinud mees), mis lood tulevad esitamisele ning milliseid vahendeid muusika tegemiseks kasutatakse. Tallinnasse saabub Blunt päev pärast “The Redeemeri” Londoni esmaesitlust.

Piletid:

Piletite arv on piiratud!

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital ja My City Hotel.