Ebatavalised lood

“Edgar Allan Poe ebatavaliste lugude” näol on tegemist täispika filmiga, mis raamistab erinevad Poe klassikaks kujunenud jutustused kirevaks õudusjuttude kollaažiks. Vaatajani tuuakse Poe teosed “Usheri maja hukk”, “Pealekaebajast süda”, “Mis juhtus Monsieur Valdemariga”, “Punase surma mask” ning “Kaev ja pendel”.

Viis lugu, viis erinevat stiili, igale loole oma. Iga lugu on esitatud erineva tehnikaga, mis sobitub vastava loo olemuse ja tegelastega, lisades võimsust ja pinget ning pakkudes vaatajale fantastiliselt õudsa elamuse. Kõiki jutustusi ühendab Poe’le omane surmatemaatika, mis väljendub igas teoses isemoodi. Poe ja surma dialoog on põnev ja annab vaatajale justkui väikse lükke, et mõtestada enda jaoks lahti kirjaniku suhestumine surmatemaatikaga.

“Ebatavalised lood” on mõnusalt sünge vaatamine, mis oma meisterliku jutustamise ja köitva visuaaliga tabab vägagi hästi psühholoogiliste õudusjuttude õhkkonda. Filmid on loonud ühed nimekaimad režissöörid õudusfilmide maastikul Sir Christopher Lee, Bela Lugosi, Julian Sands, Roger Corman ja Guillermo del Toro.