Hääbuv puri

„Kui see siin kord kaob, siis on kõik kadunud.“ Alwyn Enoe on üks viimastest Grenadiinidel elutsevatest paadimeistritest, kes otsustab koos poegadega ehitada veel viimase aluse, enne kui see šotlastest asutajaisade edasi antud oskus igavikku kaob.

Väikestes Antillides asub saarestik, kus paadiehituse traditsioon oli kunagi eluliselt oluline kohalikele kogukondadele, kelle ellujäämine sõltus merest. Ammustel aegadel lasti siin vette sadu paate, rohkem kui kusagil mujal Lääne-India saarestiku* asumaades. Tänaseks on kaubavahetus merd mööda minevik ja paadiehitusoskusedki hääbumas.

Alwyn Enoe on üks viimaseid paadimeistreid, kes seda 18. sajandil Carriacou asustanud šoti esiisadega saabunud ja põlvkondade kaupa edasi antud kunsti veel valdab. Kuna aga paate temalt enam ei tellita ja vanuski on juba 70 ligi, otsustab ta ehitada veel viimase aluse lootuses, et ehk hoiavad ta pojadki paadimeistri elukutset au sees.

Film jälgib kolm aastat kestva ehitusprotsessiga kaasnevaid edusamme ja tagasilööke alates puude langetamisest metsas ja lõpetades traditsioonilise laeva veeskamistseremooniaga. Kogu pere lootused ja ressursid on maetud puidust alusesse, mille Alwyn loodab õigeks ajaks valmis saada, et see saaks osaleda viie nädala pärast ja kolmesaja miili kaugusel toimuval Antigua klassikaliste jahtide regatil. Siin sulanduvad ka Lääne-India saarestiku traditsioonid ja suurlinna elu, tuues filmi lõpplahenduse…

*Lääne-India saarestik on saarestik Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika vahel - nime andis piirkonnale Kolumbus, arvates ekslikult, et on jõudnud Indiasse.