Kino Sõprus Live - R. Stevie Moore (USA)

Kino Sõprus jätkab kontserdisarjaga Kino Sõprus Live!
Vahelduseks klubides toimuvatele kontserditele, kus on tavapärane, et peaesineja astub lavale paar tundi peale keskööd, on Kino Sõprus Live õhtupoolikul algav istumiskontsert. Seekord astub koos kolmeliikmelise taustabändiga Sõpruse lavale Ameerika indie-muusika legend ja kodussalvestajate kuningas – R. STEVIE MOORE!

Nashville’is sündinud Robert Steven Moore (sünd. 1952) alustas musitseerimist väga noores eas, tänaseks on ta salvestanud enam kui 2000 lugu ja 400 albumit. Moore on suutnud täielikult mööda vaadata traditsioonilisest muusikatööstusest, salvestades muusikat oma kodustuudios ning müües ja levitades kassette ja CDR-plaate isiklikult läbi R. Stevie Moore Cassette Clubi. Tema muusika seob omavahel kokku klassikalised pop-mõjutused ja julge eksperimenteerimise – muusika, mis on läbi ja lõhki lo-fi ning eeskujuks mitme generatsiooni muusikutele väga erinevatest źanritest. Frank Zappa, Todd Rundgren ja The Beatles on mõned nimed, keda Moore on nimetanud oma mõjutajate ja eeskujudena.

Aastakümneid lindistas ja mängis R. Stevie muusikat üksi ja peamiselt iseenda jaoks, tema sattumist laiema publiku ette ja kõrvadesse võib suuresti pidada Ariel Pinki teeneks, kes muusikut oma tähtsaimaks eeskujuks nimetas ning maailmale tutvustas. Ariel Pink ja Moore lindistasid aastal 2012 ka ühisplaadi, 61 looga album kannab nime “Ku Klux Glam”. Tallinna kontserdil saadab 63-aastast R. Stevie Moore’i kolmeliikmeline taustabänd.

Piletid Sõpruse kassas & Piletilevis:

Pileti hind 15 €!

Piletite arv on piiratud!

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.
Meediapartnerid Müürileht ja Raadio 2.