KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

Miljardid inimesed on hakanud kasutama suhtlemisel emojisid (jaapani keeles „pilttegelane“). Kuna mobiiltelefonitehnoloogia areng on tekitanud meie suhtlusviisis paradigmanihke, on emojidest ehk piltsmailidest saanud üleilmne nähtus ning mõned väidavad, et nendest väikestest piltidest saab peagi vaat et oma keel. Aga kes otsustab, millised uued piltsmailid heaks kiidetakse ning kõikide nende naeratavate junnide ja südamekujuliste silmadega nägude paabelis kasutusele võetakse?

Režissöörid Martha Shane ja Ian Cheney viivad meid sügavale pilttegelaste maailma alates rahvusvahelisest mittetultunduslikust konsortsiumist, mis standardib väljapakutavaid piltsmailisid ja otsustab uute juurutamise üle, kuni kampaaniateni, mis toetavad uusi piltsmailisid, näiteks selliseid, mis kujutavad menstruatsiooni, Argentiina matet, hidžaabi ja nahatoonide arengut, ning kuni päris piltsmailide sünnini Jaapanis, kus kohtume piltsmailide ristiisa Shigetaka Kurita endaga.

Sarnaselt tabavalt kasutatud lõuga sügavale piltsmailile on see filmgi mõtlemapanev ja lõbus ning pärast selle nägemist ei vaata keegi enam ühtegi piltsmailit ega mõtle enam ühestki keelest samamoodi nagu varem.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 22. jaanuaril kell 15:00.
Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli II ja III astme ning gümnaasiumiastme õpilastele. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.
Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – info@kinosoprus.ee

 

Описание для С КЛАССОМ В КИНО

Программа «С классом в кино» задумана для учащихся последних классов основной школы и гимназистов. В ее рамках демонстрируются документальные фильмы различной направленности, которые были признаны на международных фестивалях документального кино. При составлении афиши мы исходим из тем, входящих в государственную учебную программу. Это защита окружающей среды и преемственность, гражданские инициативы, культурная самоидентификация, здравоохранение, общественные ценности и другие важные аспекты. К каждому фильму прилагаются вспомогательные учебные материалы.  Для зарегистрированных заранее групп действует сниженная цена на билеты, сопровождающим школьников педагогам вход свободный. В течение учебного года фильмы показываются ежемесячно по два раза.  Фильмы идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами.

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "С КЛАССОМ В КИНО"

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020
  •  
  • 1 из 14