Naised närvivapustuse äärel

Seksuaalset vabadust propageerivate ja poliitiliselt ebakorrektsete filmidega tuntuks saanud hispaanlase Pedro Almodóvari 80ndate lõpus valminud “Naised närvivapustuse äärel” on absoluutselt ideaalne melodraama žanri manipulatsioon. Kaubamaja meigiosakonna müügileti toonides kirendava teose narratiivgi järgib grimmikunsti põhireegleid - paks kiht läikivat musta huumorit helkimas peategelase kurva põhitooni katteks.  

Filmi kangelannaks (Carmen Maura) on lapseootel näitlejanna, kes on otsustanud kallimast lahkumineku talumatus kurbuses unerohutablettide abil teispoolsusesse triivida. Enne kui tomatimahlaga segatud pillid neelatud saavad, tuleb tegeleda aga ootamatute külalistega - seadusesilma eest varjupaika otsiv sõbranna ja endise armukese poeg koos pruudiga, kellest viimane loomulikult kogemata tomatimahla ära joob... Uste paugutamistest ja suurtest žestidest tiine filmi tegelased balansseerivad kuratlikult osavalt farsi, absurdi ja tragöödia piiridel. 

Kümneid auhindu režissööri kaminasimsile toonud teos on suurepärane näide Almodóvari peenest oskusest miksida kokku melodraama, kaasaegne kunst, popmuusika, huumor, kirg ja perekond ning luua sellest kompotist ülimalt nauditav tervikteos.

 

Filmi toob kohale DHL!