NÄLG

"Tuleb öelda, et filmimaastikul ei paista küll midagi, mis selline välja näeks nagu “Nälg”. Olen lihtsalt veidi mures, et mõned episoodid on perversselt verised".
David Bowie

Miriam (Catherine Deneuve) on 6000 aastat vana. Viimased 300 aastat on tema partneriks olnud John (David Bowie), keda vampiiriks muutes sai antud igavese kooselu tõotus. Kui aga Johni tabab ühtäkki kiire vananemine, hakkab ta Miriami sõnades kahtlema ja on sunnitud otsima abi geenitehnoloogilt Sarah Robertsilt (Susan Sarandon).

Tony Scotti debüütfilmis “Nälg” on režissööri juured, ehk Briti reklaamitööstus, väga hästi näha. “Nälg” on täielik stiilipidu, aegluubis tuules lehvivad tüllkardinad, ebamaine valgus, kires väänlevad alasti kehad. “Nälg” on seega vormi võidukäik, sisult õudukas vampiiride armudraamast ja mõrvadest. Alastseenis üles astuvad Bauhaus, Deneuve’i ning Bowie osalemine, paar kõmulist seksistseeni ja keskmisest verisem sisu tõttu sai film reitinguks R ehk Restricted ja see on taganud “Näljale” kultusstaatuse ka enam kui 30 aastat pärast valmimist.
Kui TJ Newton filmis “Mees, kes langes maale” ei vananenud hetkegi, ootab Johni siin ees kummaline saatus, mida ei saa selgitada ei elu ega surma sõnavara kasutusele võttes. Kes meist ei tahaks saada surematuks, aga vahel võib surematus olla ka needus.