menuimage Must Käsi
#Öst-West Fest 2021
Öst-West: Pat Garrett ja Billy the Kid

вестерн

Продолжительность 1h 55m

Страна Ameerika Ühendriigid

Режиссёр Sam Peckinpah

В ролях James Coburn, Kris Kristofferson, Richard Jaeckel

Язык Inglise

Субтитры Eesti

See revisionistlik vestern põhineb tõestisündinud lool Billy the Kid-i tapmisest. Revisionistlikuks teeb selle fakt, et pole „häid” ega „halbu” tegelasi – kõik on sitapead. Üks ilusamaid, 70-date filme, milles kindlasti oma osa mängib Bob Dylan-i suurepärane filmimuusika. Siit ongi muide pärit “Knockin’ on Heaven’s Door”, mille esmakordne esitus filmis ajab kõik juuksed püsti.

What is the special program “Öst-West Fest 2021”?

Külm sõda. Gigandid USA ja Nõukogude Liit katsuvad rammu varisõdades, Hruštšov laamendab kingaga ÜRO peakontoris ning raudse eesriidega lahutatud kinolinadel võitlevad kauboid ning indiaanlased igavestel ideoloogilistel preeriatel ja steppidel. Maa rapub, sadulad leegitsevad – ei ühtki rahupiipu, isegi mitte päikeseloojangut mille suunas ratsutada.

„Öst-West Fest” programm võtab luubi alla vesterni ja österni filmid ning paneb kaks raudse eesriidega eraldatud filmižanri omavahel dialoogi, kõrvutades klassikalist western-i tema paroodiaga, indiaanlastega filme kummalgi pool ideoloogiat ning viimaks revisionistlikke filme Ühendriikidest ja Nõukougude Liidust. 

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow